windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Netflix

Cenzura na Netflixie! Czy serwis zaczyna grubo przesadzać?

Netflix to najpopularniejszy w tej chwili dostawca treści VOD i jego pozycja w tej kwestii jest nie do podważenia. Bardzo jednak nie podoba mi się (i zapewne bulwesuje to też wielu z Was), że pracownicy tego serwisu ostatnio dość często przejawiają nadmierną polityczną poprawność cenzurując niektóre – nawet doskonale nam znane produkcje. Najlepszym przykładem na takie działania jest afera, która wybuchła ostatnio w związku z filmem Powrót do przyszłości II.

Netflix cenzuruje – ale czy to dobra decyzja?

W przypadku wspomnianego filmu ocenzurowana została scena w której główny bohater – Marty McFly – omyłkowo sięga po pismo dla dorosłych. Wycięcie kilkunastu sekund nagrania w tym właśnie momencie wywołało oburzenie fanów tej produkcji i na skutek zmasowanego hejtu, Netflix zadecydował o przywróceniu pierwotnej wersji filmu. To jednak nie jest odosobniony przypadek takich działań. W podobny sposób przerobiono takie tytuły, jak Pamiętnik, 13 powodów czy chociażby wielki hit kinowy – Django. Netflix znany jest z poprawności politycznej, ale nie oszukujmy się – wszystko ma swoje granice. Na politykę serwisów VOD nie mamy wpływu, jednak zawsze warto wyłapywać podobne działania i je nagłaśniać – niech giganci wiedzą, że ich cenzura nie przechodzi niezauważona.

Jak już wspomniałem – nie podoba mi się kierunek, jaki w kwestii „poprawności” produkcji obrał Netflix. Cenzura w każdej postaci jest zła – niezależnie od tego, czego dotyczy. A jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii? Zapraszam Was do dyskusji w komentarzach!

Źródło: Daily Mail

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS!