windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Honor Huawei

Huawei z większymi problemami niż zakładano? Czy to koniec marki Kirin?

Huawei boryka się od ponad roku z problemami wywołanymi amerykańskimi sankcjami. W ich skutek chińaki koncern stracił możliwość instalowania na pokładzie swoich produktów usług Google. Jak się okazuje, na horyzoncie pojawiają się właśnie kolejne komplikacje. Przedłużone o rok sankcje mają zostać uszczelnione przez administrację prezydenta Trumpa, co moze być gwoździem do trumny procesorów Kirin.

Procesory Kirin do kosza? Są takie przesłanki!

Huawei korzysta obecnie z luk w amerykańskich sankcjach i dzięki temu może nadal produkować procesory Kirin bazujące na amerykańskich patentach. Jak się jednak okazuje, administracja USA może wkrótce ukrócić ten proceder. Do tej pory koncern z Chin wykorzystywał następujące nieścisłości na swoją korzyść:

  • jeśli w procesorze nie znajdują się amerykańskie części, to chiński producent może je kupić bez konsekwencji prawnych,
  • producenci nie mogą sprzedawać układów koncernowi Huawei, ale mogą być ich dostawcą dla klientów Huawei.

Amerykanie chcą zmodyfikować przepisy w taki sposób, by koncern z Chin nie mógł ich interpretować na własną korzyść. Oznaczać to może koniec procesorów Kirin – chyba że Huawei będzie konstruował je w całości od podstaw bazując na własnych patentach. Dużo bardziej prawdopodobnym wydaje się być nawiązanie ściślejszej współpracy z MediaTek, co moze zostać źle odebrane przez fanów marki.

Najbliższe tygodnie przyniosą wiele odpowiedzi związanych z dalszą sytuacją Huawei. Wyniki sprzedaży koncernu spadają, a na polskim rynku zaczyna dystansować go Xiaomi. Czy dla twórców fantastycznych foto-smartfonów uśmiechnie się jeszcze los? Trzymam za to kciuki!

Źródło: AndroidHeadlines

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS!