windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Bezpieczeństwo Ciekawostki Google

Google ulepsza RCS! Ważna nowość w aplikacji Wiadomości!

RCS, a właściwie Rich Communication Services, to nowy standard wymiany wiadomości, który w bardziej odległej przyszłości ma zastąpić całkowicie SMS-y. Technologia jest dopiero w powijakach (także w Polsce), ale koncern z Mountain View głowi się już nad tym, jak ją udoskonalać. Przede wszystkim RCS ma być bezpieczne i właśnie tej kwestii dotyczy najnowsza inicjatywa podjęta przez koncern Google.

RCS z ważną nowością? Google stawia na bezpieczeństwo!

Na tą chwilę RCS jest dostępne jedynie dla właścicieli smartfonów z Androidem. Oczywiście pod warunkiem, że posiadamy wspierany model oraz udostępnioną funkcję ze strony naszego operatora. Technologią nie wyraziło zainteresowania Apple ze względu na słabe zabezpieczenia w RCS. I dlatego właśnie między innymi koncern z Mountain View chce poczynić progres w owej kwestii. Rozmowy w ramach RCS mają być zaszyfrowane metodą end-to-end. Być może ten krok przyczyni się do ekspansji usługi w stronę iOS. Nie można jednak brać tego za pewnik. RCS może być naturalną konkurencją dla iMessage, więc Apple może bronić się przed możliwością udostępnienia funkcji dla iPhone’ów. Czas pokaże jak będzie się kształtowała sytuacja w tej kwestii.

A czy Wy mieliście już okazję sprawdzić RCS? Jeśli tak, to dajcie koniecznie znać jak Waszym zdaniem sprawuje się „zabójca SMS-ów”. Ja z chęcią go przetestuję gdy tylko będzie dostępny u mnje. Zapraszamy was do dyskusji.

Źródło: Engadget

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS!