windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Google GPS

Świetna nowość w Mapach Google! Pomoże wielu osobom?

Mapy Google w ostatnich miesiącach zostały wzbogacone o multum funkcji ułatwiających życie pieszym, kierowcom oraz osobom po prostu poszukującym przydatnych informacji związanych z danym obszarem. Google jednak chce skupić się na jeszcze jednym obszarze rozwoju swojej popularnej usługi. Tym razem misją koncernu z Mountain View będzie pomóc osobom niepełnosprawnym.

W Mapach Google pojawią się nowe oznaczenia!

Ich zadaniem będzie ułatwianie życia osobom z niepełnosprawnościami. Aplikacja Google poinformuje nas o tym, czy na przykład dany punkt (sklep, muzeum, zabytek) dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. W takich miejscach dodawana będzie specjalna ikona obrazująca wózek inwalidzki. Podobno funkcję będzie można wyłączyć w ustawieniach aplikacji – jeśli takie dane nie będą nas interesowały. Dane o udogodnieniach dla niepełnosprawnych będą zbierane na podstawie ankiet, które co jakiś czas wyświetlają się nam w Mapach Google. Warto więc wypełniać je rzetelnie. Google będzie wprowadzać nową opcję stopniowo. Najpierw skorzystają z niej użytkownicy aplikacji w Stanach Zjednoczonych, Australii, Japonii i Wielkiej Brytanii. Miejmy nadzieję, że w naszym kraju zostanie udostępniona jeszcze w tym roku.

Czasem z pozoru taka niewiele znaczącą nowość może dla wielu osób być prawdziwą rewolucją i ogromnym udogodnieniem. Trzymam kciuki za to, żeby koncern z Mountain View stawiał na większą ilość tego typu udogodnień. A czy Wy skorzystacie z tych informacji w przyszłości?

Źródło: Google