windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Honor Huawei

Aplikacja mBank już w AppGallery! Nie obyło się bez niespodzianki!

Huawei walczy jak może o to, żeby przyciągnąć do swoich produktów fanów Androida. Brak dostępu do usług Google to czynnik zniechęcający do smartfonów chińskiego producenta. Do jego autorskiego sklepu trafia jed tonak coraz więcej podstawowych dla nas aplikacji. Do tej pory w AppGallery brakowało jednak pozycji związanych z bankowością mobilną. Sytuacja właśnie zaczyna się zmieniać – choć jeszcze długa droga do ideału.

Aplikacje bankowe wkróce na nowych Huawei?

Aplikacja mBank trafiła do AppGallery!

Huawei intensywnie rozmawia z przedstawicielami najważniejszych w Polsce banków i negocjuje z nimi wprowadzenie aplikacji do sklepu AppGallery. Jako pierwszy na współpracę zgodził się mBank, którego apka trafiła już do rozwijającego się marketu Huawei. Jeśli jednak zechcecie z niej skorzystać, to musicie wiedzieć, że w tej chwili skorzystają z niej jedynie użytkownicy starszych smartfonów od chińskiego producenta – tych, które oferują nam dostęp do usług Google. Smartfony działające w oparciu o Huawei Mobile Services jeszcze trochę poczekają. Tutaj bowiem musi zostać przeprowadzona integracja z usługami chińskiego koncernu, co może potrwać do kilku miesięcy. mBank był mocno zmotywowany do umieszczenia swojej apki w AppGallery z tego względu, że statystycznie aż 20% klientów banku korzysta z urządzeń od Huawei.

Na razie nie wiadomo, czy pozostałe banki zdecydują się na podobny krok. Dla Huawei bogata oferta AppGallery to klucz do przetrwania na rynku w obliczu amerykańskiego bana przedłużonego na kolejny rok. Trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięcia. Coraz mniej bowiem podoba mi się duopol Samsunga i Xiaomi w świecie Androida.

Źródło: informacja prasowa