windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Bezpieczeństwo Ciekawostki Google

Problemy Google narastają! Poważne oskarżenia wobec koncernu!

Ostatnie dni nie są łaskawe dla koncernu Google. Najpierw w Europie pojawiły się oskarżenia o nielegalne szpiegowanie użytkowników usług i systemu z Mountain View. Teraz natomiast docierają do nas niepokojące wieści zza Oceanu. Twórcy Androida zostali bowiem oskarżeni w USA o stosowanie praktyk monopolistycznych. Co to oznacza dla amerykańskiego koncernu? Sprawdzamy!

Google może mieć poważne problemy w USA?

Działaniom amerykańskiego koncernu sprzeciwiają się władze USA, które określają google’owskie praktyki mianem monopolistycznych. Poszło o dostęp Google do ogromnej ilości danych, które wykorzystywane są potem do tworzenia spersonalizowanych reklam w Internecie. Sprawa trafiła już do prokuratury, która obecnie uważnie przygląda się dokumentacji związanej z praktykami Google. Jeśli wobec działalności koncernu pojawią się poważne zastrzeżenia, to niewykluczone, że prokurator generalny Teksasu, Ken Paxton, zdecyduje się wnieść pozew do sądu. Google zbiera bowiem mnóstwo informacji o zachowaniach i preferencjach użytkowników. Te dane wykorzystuje następnie w celach reklamowych. Biorąc pod uwagę jak potężną firmą jest koncern z Mountain View, to nikt nie jest w stanie z nim pod owym względem konkurować. A z kolei ten fakt nie podoba się amerykańskiej administracji.

Najbliższe miesiące pokażą nam czy oskarżenia wpłyną na politykę Google w kwestii gromadzenia informacji. Być może koncern nie odczuje ich zbyt mocno. Dla wielu użytkowników jednak mogą być sygnałem wskazującym na to, że postępowanie pracowników Google jest nie do końca w porządku wobec naszego poczucia prywatności.

Źródło: The Verge