windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google Urzadzenia

Google Pixel 5 rozczaruje? Nieoczekiwane zmiany mogą stać się faktem!

Smartfony Google Pixel od kilku lat wyznaczają trendy na rynku urządzeń pracujących pod kontrolą Androida. Są przy tym bardzo drogie i o wiele mniej popularne, niż flagowce Samsunga, Xiaomi czy Huawei. Jak się jednak okazuje, koncern z Mountain View zamierza najprawdopodobniej zweryfikować swoją politykę cenową. Świadczą o tym najnowsze przecieki związane ze smartfonem Pixel 5.

Pixel 5 może stracić miano flagowca!

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się wieści związane z obsługą gestów w przypadku Pixela 5. Według przecieków obsługa gestami ma zostać przeniesiona na „plecki” urządzenia, ale jeszcze dokładnie nie wiemy jak ta funkcja będzie sprawowała się w praktyce (musimy poczekać do konferencji, w trakcie której smartfon zostanie przedstawiony). Ciekwawsze informacje napłynęły jednak do nas właśnie teraz – jak się bowiem okazuje, Pixel piątej generacji może nie być już flagowcem z krwii i kości. Google rozważa bowiem zastosowanie na jego pokładzie procesora Snapdragon 765, który nie dorównuje pod względem osiągów topowym układom. Jest mniej wydajny m.in. od Snapdragona 855 i to o aż 30%! Czy to znak, że Google chce sprzedawać swoje smartfony za mniejsze pieniądze i w ten sposób spopularyzować markę Pixel? Dowiemy się tego za kilkanaście tygodni.

Smartfony Pixel za rozsądne pieniądze? To mi się podoba! Nie każdy z nas do szczęścia potrzebuje absolutnie topowych podzespołów w naszych urządzeniach. A dzięki powyżej opisanemu zabiegowi Pixele mogą lepiej zapisać się w naszej świadomości i nawiązać realną rywalizację ze smartfonami Samsunga czy Xiaomi.

Źródło: XDA Developers

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS!