windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android iOS Microsoft Microsoft Edge Windows 10

Świetne nowości w Microsoft Edge! Twórcy Chrome mogą się bać?

Microsoft Edge jeszcze do niedawna była prostą i niewiele znaczącą przeglądarką wciskaną nam przy instalacji Windowsa 10. Od czasu jej rynkowego debiutu jednak sporo się zmieniło, a jej najnowsza wersja oparta na Chromium zyskuje coraz szersze grono entuzjastów. Nadchodzące nowości mogą sprawić, że dla użytkowników będzie bardziej atrakcyjnym wyborem niż przeglądarka od Google. Dlaczego?

Microsoft Edge z pakietem ważnych nowości!

Do przeglądarki z Redmond zmierza pakiet ważnych i przydatnych nowości, które uczynią z niej jeszcze bardziej przydatne w codziennej pracy narzędzie. Pierwsza z rewolucyjnych funkcji to Sidebar Search. Jest to dodatkowych obszar w którym możemy wyszukiwać przydatne informacje w trakcie pracy w głównym obszarze roboczym przeglądarki. To praktyczne i wygodne rozwiązanie które uchroni nas przed otwieraniem kolejnej karty w Edge. Druga z fundamentalnych nowości to funkcja Collections zintegrowana z Pinterestem. Dzięki niej przygotujemy w przystępny sposób kolaże, które następnie wygodnie we wspomnianym serwisie bądź w aplikacjach należących do pakietu Office. Mówi się także o tym, że niedługo do przeglądarki Edge trafią udoskonalenia w zakresie synchronizacji danych między naszymi urządzeniami – aby funkcja ta służyła nam bezproblemowo niezależnie od tego z jakich platform korzystamy na co dzień.

Według zapowiedzi wspominane powyżej nowości dla Edge już wkrótce sprawdzimy w wersjach testowych przeglądarki. W odsłonie stabilnej pojawią się zapewne za kilka miesięcy – czyli najprawdopodobniej wraz z jesienną aktualizacją systemu Windows 10.

Źródło: Microsoft