windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Samsung Urzadzenia

Samsung zmienia strategię. Koniec wojny na megapiksele?

Ostatnimi czasy mogliśmy zaobserwować wojnę między producentami smartfonów. Rynkowi giganci chcieli nam zaproponować fotograficzne kombajny i w tym celu montowali na pokładzie flagowców obiektywy o potężnej ilości megapikseli. Jak się okazuje – stan ten może wkrótce ulec zmianie ze względu na ważną decyzję Samsunga!

Koniec wojny na megapiksele? Przełomowa decyzja Samsunga!

Jeszcze niedawno przedstawiciele koncernu z Korei snuli plany odnośnie potężnych matryc o rozdzielczości 500 megapikseli. Jak się jednak okazuje, ich realizacja może nigdy nie nastąpić. Poznaliśmy bowiem specyfikację jednego z nowych, flagowych modułów aparatu z Korei. Mowa o Samsung ISOCELL GN1 o rozdzielczości 50 MP. Jego premiera może być opowiedzią na problemy ze 108-megapikselowym aparatem w Galaxy S20 Ultra. Produkcja nowego modułu ma wystartować jeszcze w tym miesiącu, więc jest wysoce prawdopodobne, że trafi on na pokład Galaxy Note 20. Wśród funkcji nowego aparatu warto wymienić Smart-ISO (funkcja inteligentnie dobierająca optymalne ISO) HDR w czasie rzeczywistym oraz elektroniczną stabilizację obrazu (EIS). Ponadto nie sposób nie wspomnieć, że matryca umożliwi rejestrowanie wideo w rozdzielczości 8K przy 30FPS. Samsung ISOCELL GN1 ma zapewniać najlepszy w swojej klasie autofokus oraz pojedynczy piksel o rozmiarze aż 1,2 µm. Jest to też pierwsza matryca Samsunga oferująca wsparcie zarówno dla technologii Dual Pixel, jak i Tetracell.

Na papierze specyfikacja nowego aparatu wygląda świetnie. A jak będzie w rzeczywistości? Musimy uzbroić się w cierpliwość. Prawdę ujawnią nam pierwsze fotografie wykonane za pośrednictwem omawianego modułu.

Źródło: Samsung