windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Microsoft Windows 10

Rewelacyjna funkcja aplikacji Twój telefon już jest! Kopiowanie plików jeszcze łatwiejsze!

Muszę przyznać, że aplikacja Twój telefon od Microsoftu od dłuższego czasu robi na mnie ogromne wrażenie i chętnie korzystam z niej na co dzień. Przenosi ona współpracę na linii smartfon-komputer na zupełnie nowy poziom i zdążyła już zyskać ogromne grono fanów. Koncern z Redmond nie próżnuje i sukcesywnie wzbogaca ją o nowe, ciekawe funkcje. Nie inaczej jest i tym razem, a szczególnie zadowoleni będą fani smartfonów Samsung Galaxy!

Synchronizacja plików na linii smartfon-komputer jeszcze wygodniejsza!

Najnowsza aktualizacja aplikacji Twój telefon przynosi nam jeszcze wygodniejszą synchronizację plików pomiędzy naszym komputerem a smartfonem. Całość odbywa się na zasadzie przeciągania plików pomiędzy oknem aplikacji, a pulpitem komputera. Opisane działanie jest możliwe w przypadku wszystkich typów plików z wyjątkiem folderów. W dowolnym momencie można przenieść nawet do 100 plików dowolnego typu. Rozmiar żadnego pliku nie może natomiast przekraczać 512 MB. Warto nadmienić przy tym, że taka akcja dozwolona jest jedynie w przypadku kopiowania owych plików z aplikacji Galeria bądź Moje pliki.

Aby skorzystać z nowej funkcji musimy spełnić kilka warunków:

  • musimy posiadać smartfon Samsunga, który obsługuje aplikację Łącze do Windows w wersji 1.5 lub nowszej (z funkcją strumieniowania ekranu smartfona na monitorze komputera),
  • zarówno smartfon, jak i komputer muszą być połączone z tą samą siecią Wi-Fi,
  • na komputerze musimy mieć zainstalowaną aplikację Twój telefon przynajmniej w wersji 1.20041.88.0.

Niestety w tej chwili nie wiadomo, czy nowość zostanie udostępniona dla pozostałych smartfonów pracujących pod kontrolą Androida. Może się okazać, że będzie to „ficzer” ekskluzywny dla smartfonów Galaxy. Jeśli na horyzoncie pojawią się jakieś konstruktywne wieści w tej kwestii, to na pewno będziemy Was informować!

Źródło: Microsoft