windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki E-commerce

Mega przekręt w sieci? Uważaj na tanie smartfony!

Każdy z nas lubi cenowe okazje, prawda? Dlatego też chętnie szukamy w sieci ciekawych promocji na elektronikę – w tym na smartfony. W najbliższym czasie jednak takie super oferty z niezweryfikowanych źródeł powinny wydawać się nam podejrzane. Oto bowiem doszło do zuchwałej kradzieży w magazynie ELKO Group i przestępcy na pewno będą chcieli w najbliższym czasie upłynnić skradzione fanty.

Zwracamy uwagę na oferty internetowe z których korzystamy!

Uważajcie na kradzione smartfony w sieci!

Kradzione smartfony mogą w najbliższym czasie zalać zarówno Allegro, jak i popularne serwisy z ogłoszeniami lokalnymi. Dlatego też warto przyłożyć ogromną uwagę do tego, co kupujemy i w jakich cenach. Akcja przestępców miała miejsce w Lidostas Parks w Rydze na Łotwie. Ich łupem padła ogromna ilość elektroniki użytkowej – telefony komórkowe, laptopy, procesory, karty wideo i pamięci. Warto w tym momencie pamiętać, że jeśli nie będziemy zachowywać odpowiedniej ostrożności przy zakupie takich produktów w sieci możemy w najgorszym przypadku zostać oskarżeni o pasterstwo. Grupa ELKO była oczywiście ubezpieczona od takich zdarzeń, jednak wyznaczono nagrodę w wysokości 200 tys. euro za pomoc w ujęciu osób winnych tej zuchwałej kradzieży. Ofiarą przestępców padł sprzęt od takich producentów, jak Adata, AMD, AOC, Asus, Crucial, Gigabyte, Intel, Kingston, LG, Modecom, MSI, Nvidia, Samsung, SanDisk, WD, Zotac, Apple, Huawei, Motorola czy Xiaomi.

Uważajcie więc na internetowe super okazje od niezweryfikowanych dostawców! Jeśli natomiast jakieś oferty wzbudzą Wasze podejrzenie w tej kwestii, to informacje można przesyłać pod adres: reward@elkogroup.com. Miejmy nadzieję, że sprawa wkrótce znajdzie pozytywny finał, a sprawcy zostaną surowo ukarani.

Źródło: ELKO Group