windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki

Chińscy producenci z problemami. Podzielą los Huawei?

Ostatnie dni przyniosły nam smutne dla Huawei wieści. Amerykańska administracja przedłużyła sankcje nałożone na chiński koncern na kolejny rok. Jak się jednak okazuje, to nie koniec problemów. Wkrótce los do niedawna głównego rywala Samsunga mogą podzielić także inni, chińscy producenci. Wszystko przez mocne ochłodzenie w stosunkach na linii USA – Chiny.

Donald Trump zaszkodzi chińskim producentom smartfonów?

Stany Zjednoczone opracowują strategię stabilizacyjną dla gospodarki. Jednym z jej założeń ma być wstrzymanie importu z Chin. Taki krok miałby przyczynić się do odbudowy amerykańskiego przemysłu. W skutek przeforsowania pomysłu Stany Zjednoczone mają zaoszczędzić 500 miliardów dolarów. Ponadto USA miałoby zerwać wszelkie stosunki z Chinami (Trump oskarża Państwo Środka o skutki pandemii). Taka radykalna decyzja może odbić się na innych producentach smartfonów z Chin. Podobnie, jak w przypadku Huawei, amerykańska administracja może odciąć ich od dostępu do amerykańskich technologii i rozwiązań – w tym od usług Google. Skutki najbardziej odczuwalne będą dla nas, użytkowników. Czy szykuje nam się duopol Samsunga i Apple?

Tego na razie nie wiemy. Kluczową rolę odegrają działania administracji Donalda Trumpa. Najbliższe tygodnie pokażą nam, czy rynkiem urządzeń mobilnych wstrząśnie potężne trzęsienie ziemi. Pozostaje nam trzymać kciuki za to, by nie zrealizował się najczarniejszy scenariusz.

Źródło: Gizmochina