windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google iOS Windows 10

Rewolucja w Google Chrome? Takiej aktualizacji się nie spodziewaliśmy!

Google Chrome to obecnie najpopularniejsza przeglądarka internetowa zarówno w przypadku smartfonów, jak i komputerów. Koncern z Mountain View ma jednak coraz poważniejszego rywala w postaci Edge od Microsoftu. Dlatego programiści Google pracują stale nad tym, by ich produkt był coraz lepszy. Dowiedzieliśmy się, że do przeglądarki Chrome zmierzają ważne zmiany, które mogą mieć dla nas ogromne znaczenie.

Chrome o wiele wydajniejszy? Nowa strategia Google!

Google zamierza wprowadzić spore zmiany do swojej przeglądarki. Przełożą się one na zmniejszenie zużycia energii naszych smartfonów oraz na to, że ich podzespoły (procesory, pamięć RAM) będą mniej obciążone. Koncern z Mountain View zabiera się za optymalizację pracy przeglądarki. Pozytywny efekt chce osiągnąć w skutek ograniczenia wyświetlania mikroreklam. Zmiany, które trafią do Chrome wraz z kolejną, dużą aktualizacją przełożą się na niższe zużycie baterii, jak i obciążenie procesora. W grę ma wchodzić oszczędność aż 27% przesyłu danych oraz 28% zasobów SoC. Mam nadzieję, że poprawa będzie odczuwalna także w przypadku starszych, słabszych smartfonów.

Teraz musimy czekać na oficjalne stanowisko Google w tejże kwestii. Z pewnością w pierwszej kolejności nowość będzie intensywnie testowana m.in. w Chrome Canary. Koncern z Mountain View zdecyduje się na wdrożenie nowości oficjalnie dopiero wtedy, gdy pojawi się pewność, że nie sprawi żadnych problemów użytkownikom.

Źródło: Phone Arena