windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Bezpieczeństwo Ciekawostki Microsoft Plotki/przecieki Windows 10

Microsoft idzie w bezpieczeństwo! Ważna nowość w Windows 10!

Ostatnie, duże aktualizacje systemu Windows 10 nie skupiały się na wprowadzaniu zbyt wielu nowości pod względem wizualnym oraz funkcjonalnym. Koncern z Redmond stawiał natomiast na poprawienie jakości obsługi „okienek” oraz zapewnienie ich użytkownikom bezproblemowej pracy z oprogramowaniem. Mamy dla Was dobrą wiadomość – kolejne pozytywne zmiany w tej materii są już w drodze, a jedna z nich będzie remedium na odwieczną zmorę fanów Windowsa!

Koniec problemów ze sterownikami w Windows 10?

Microsoft wprowadzi do Windowsa 10 udoskonalony mechanizm aktualizacji sterowników. Jednym z jego kluczowych zadań będzie blokowanie instalacji wadliwych sterowników, które mogą być przyczyną mniej, lub bardziej uporczywych problemów w przypadku naszych komputerów i tabletów. Mechanizm, który ma odgrywać kluczową rolę w tej kwestii korzystał będzie z danych telemetrycznych gromadzonych przez sam system. Dzięki nim ma trafnie i dokładnie rozpoznawać nasz sprzęt (w tym podzespoły zamontowane na pokładzie naszego komputera) i odpowiednio dobierać do nich sterowniki. Ponadto nowy mechanizm przeanalizuje dokładnie te, które zmierzają na nasze urządzenia w ramach usługi Windows Update i wykluczy sterowniki, które są oznaczone jako problematyczne. W taki sposób Microsoft chce zagwarantować nam to, że zawsze będziemy otrzymywać najlepiej dobrane pod kątem naszej konfiguracji sprzętowej oprogramowanie, które nie będzie sprawiało nam najmniejszych problemów.

Uważam, że jest to świetna nowość! Wielu użytkowników Windowsa czekało na nią od lat. Teraz pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość – podejrzewam, że mechanizm będzie w ciągu najbliższych tygodni intensywnie testowany przez koncern z Redmond i ma całkiem spore szanse na to, by został wdrożony jeszcze w tym roku!

Źródło: Windows Latest