windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki OnePlus Urzadzenia

OnePlus 8 Pro z niezwykłą funkcją aparatu! Wypróbujesz?

Producenci topowych smartfonów prześcigają się w opracowywaniu ciekawych funkcji mających utwierdzić nas w tym, że to właśnie w dany produtkt mamy zainwestować swoje oszczędności. Bank w tej kwestii rozbił ostatnio OnePlus. Pierwsze testy wykazały, że oprogramowanie aparatu smartfona OnePlus 8 Pro potrafi prześwietlać cieknie warstwy tworzywa. Jak ta funkcja sprawdza się w praktyce?

Rentgen w smartfonie? Rewolucja u OnePlus!

„Prześwietlanie” cienkich warstw tworzywa sztucznego to zasługa połączenia działania sensorów optycznych z czujnikiem światła podczerwonego. Nie mamy więc do czynienia z prawdziwym rentgenem, a jego imitacją, która może ukazać nam elementy ukryte pod cienką warstwą tworzywa o odpowiednim kolorze. Omawianą opcję odszukamy – jak już wspomniałem – w aplikacji aparatu. Nosi nazwę Photochrom. Czujnik podczerwieni zbiera dane niewidoczne dla oka i łączy je z obrazem rejestrowanym przez obiektyw aparatu. Dzięki temu możliwe będzie sprawdzenie jak wygląda wnętrze pilota, pada czy klawiatury. Ciekawy gadżet, prawda? Być może niektórzy z nas znajdą dla niego jakieś praktyczne zastosowanie.

Jeśli funkcja będzie się cieszyła sporą popularnością, to niewykluczone, że zadebiutuje także na pokładzie smartfonów od innych producentów. Jestem ciekaw czy mieliście okazję sprawdzić już Photochrom na własną rękę. Jeśli tak, to koniecznie podzielcie się z nami opiniami na temat tej nowości.

Źródło: Twitter