windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Microsoft Plotki/przecieki Surface Surface Phone Urzadzenia

Surface Duo rozczaruje? Wiele na to wskazuje!

Surface Duo to smartfon majacy pracować pod kontrolą Androida, wyczekiwany przez wielu fanów koncernu z Redmond. Jego premiera jest już raczej przesądzona, jednak samo urządzenie może nas mocno rozczarować. Jak bowiem wskazują najnowsze doniesienia, urządzenie to nie zaoferuje nam topowych podzespołów, a i musimy liczyć się z poważnymi brakami!

Microsoft znów popełnia błąd?

Oprócz dwóch ekranów połączonych specjalnymi zawiasami smartfon z Redmond ma zaoferować nam dostęp do przestarzałego już procesora Snapdragon 855. Najprawdopodobniej będzie on wspierany przez 6 GB pamięci RAM oraz – w zależności od wersji urządzenia – przez 64 lub 256 GB wbudowanej przestrzeni dyskowej. Co ciekawe, Surface Duo zostanie wyposażone w pojedynczy aparat główny o rodzielczości 11 MP. To jednak nie powinien być powód do zmartwień. Po pierwsze bowiem – Surface Duo nie ma być multimedialnym kombajnem. Po drugie – zarówno Google jak i Apple udowodnili już, że można wyciskać cuda z pojedynczego obiektywu. Na pokładzie Surface Duo zabraknie NFC(!) i funkcji ładowania indukcyjnego. Ciekawostką ma być natomiast wsparcie dla Surface Pen oraz według Microsoftu – sprawna aktualizacja do Androida 11.

Niemniej jednak Surface Duo musimy traktować w charakterze ciekawostki, a nie rynkowego game-changera. Będzie to urządzenie ekskluzywne – z pewnością horrendalnie drogi smartfon biznesowy. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalną zapowiedź tego sprzętu ze strony koncernu Microsoft.

Źródło: Windows Central