windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Microsoft Plotki/przecieki Windows 10

Windows 10 20H2 rozczaruje? Nowa polityka Microsoftu!

Jeszcze w tym miesiącu Microsoft powinien udostępnić nam kolejną, dużą aktualizację Windows 10 znaną jako 2004 lub 20H1. Muszę przyznać, że sam czekam na nią z niecierpliwością, ale jednocześnie zastanawiam się jaki kierunek koncern z Redmond obierze za kilka miesięcy, w przypadku kolejnej wersji „okienek” znanej jako 20H2. Jak się okazuje – Microsoft może nas pod tym względem mocno rozczarować. Już tłumaczę dlaczego!

Nowa strategia aktualizacji dla Windows 10?

Koncern z Redmond najprawdopodobniej obierze całkowicie nową strategię w kwestii wdrażania kolejnych, dużych aktualizacji systemu Windows 10. Jak się okazuje, Windows 10 20H1 oraz 20H2 mają wspólny zestaw plików systemowych. Oznacza to, że wszystkie nowe funkcje Windowsa na bieżący rok już teraz trafią na nasze komputery. Nie wszystkie jednak zostaną aktywowane przez programistów z Redmond od razu. Część z nich będzie nadal testowana przez uczestników programu Insider i Microsoft zdecyduje się na ich włączenie dopiero jesienią. Z jednej strony to przemyślane rozwiazanie, które pozwoli wyeliminować wiele mankamentów oprogramowania jeszcze przed jego udostępnieniem. Z drugiej natomiast – dowiadujemy się, że w tym roku koncern z Redmond raczej nie zdecyduje się na rewolucyjne zmiany zarówno w sferze wizualnej jak i funkcjonalnej.

Czy takie działania wyjdą zarówno gigantowi z Redmond, jak i samym użytkownikom na dobre? Trudno to w tej chwili oceniać. Najprawdopodobniej przekonamy się za kilka miesięcy. A co Wy sądzicie o takiej zmianie polityki Microsoftu?

Źródło: Windows Latest