windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Prezent dla przedsiębiorców! Wirtualne kasy fiskalne od przyszłego miesiąca!

Pandemia przyczyniła się do tego, że prędkości nabrała cyfryzacja naszego codziennego życia. Ministerstwo Cyfryzacji raczy nas kolejnymi aplikacjami oraz e-usługami, BLIK notuje rekordowe wyniki. Przyszedł więc czas na udogodnienia dla przedsiębiorców. Według najnowszych informacji za miesiąc wystartują wirtualne kasy fiskalne. Co warto o nich wiedzieć? Prześwietlamy dla Was ten temat.

Wirtualne kasy fiskalne to udogodnienie!

Nowość miała zostać wprowadzona już z początkiem tego roku. Wdrożenie jednak wydłużało się w czasie i nikt tak naprawdę nie wiedział, kiedy doczekamy się wirtualnych kas fiskalnych oficjalnie. Teraz pojawiły się nieco bardziej klarowne informacje w tej kwestii. Wprowadzenie nowości już w czerwcu ma się przyczynić do zmniejszenia szarej strefy dzięki szerszemu dostępowi do urządzeń rejestrujących i niższym kosztom ich utrzymania. Funkcję kasy bowiem będzie mógł pełnić spełniający odpowiednie wymagania smartfon.

W związku z tym, że na rynku transportowym mamy do czynienia z nierówną konkurencją, wynikającą m.in. z tego, iż niektóre podmioty budują swój biznes i przewagę konkurencyjną na działaniu niezgodnym z przepisami prawa, uchylając się od płacenia podatków, proponuje się umożliwienie wprowadzenia stosowania kas dla grup podatników z branży transportowej, aby ułatwić i poprawić warunki prowadzenia przez nich działalności gospodarczej.

To tłumaczenie przedstawicieli Ministerstwa Finansów. Które podmioty skorzystają z nowości w pierwszej kolejności? Mówi się o tym, że będą to sprzedawcy węgla na opał i innych paliw węglopochodnych, a także branże gastronomiczna, hotelarska i transportowa. Wirtualne kasy fiskalne certyfikował będzie natomiast Główny Urząd Miar.

Zależy nam na tym, aby kasy wirtualne były bezpiecznym, szeroko stosowanym narzędziem, prostym do rejestracji przez przedsiębiorcę. Ich stosowanie powinno być bezpieczne dla firm, ich klientów i dla administracji. Gwarantuje to certyfikacja oprogramowania i wprowadzenie zabezpieczeń, które zapewniają integralność i niepodważalność sprzedaży dokonanej przy ich użyciu

Czy rozwiązanie przyjmie się na szerszą skalę i będzie chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorców? Przekonamy się za kilka miesięcy.

Źródło: informacja prasowa