windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Google Narzędzia

Świetna nowość w Chrome! Organizacja pracy wygodna jak nigdy!

Google Chrome to najpopularniejsza przeglądarka internetowa na rynku (choć po piętach mocno depcze jej nowy Edge od Microsoftu). Google jednak nie spoczywa na laurach i wprowadza do swojego produktu kolejne usprawnienia, które mają poprawić ergonomię pracy z tym narzędziem. Tym razem programiści z Mountain View zabrali się za przeorganizowanie zarządzania kartami w aplikacji. Jakie będą tego efekty?

Praca z kartami Chrome jeszcze wygodniejsza!

Zazwyczaj praca z przeglądarką internetową nie przysparza nam większych problemów od strony funkcjonalnej. Schody zaczynają się wtedy, gdy okazuje się że musimy pracować na dziesiątkach otwartych kart przeglądarki. W takim gąszczu bardzo łatwo można się pogubić. Google zdaje sobie sprawę z tego, że podobne sytuacje wywołują u nas skrajną irytację i dlatego zamierza wprowadzić w Google Chrome nowy sposób na organizowane owych kart, który może zrewolucjonizować codzienną pracę wielu z nas. Grupowanie kart ma być dziecinnie proste. Trzeba będzie po prostu kliknąć prawym przyciskiem myszy na jedną z nich i wybrać opcję Dodaj kartę do grupy. Każdą taką grupę będziemy mogli opatrzyć charakterystyczną nazwą oraz kolorem – ten zabieg ułatwi późniejszą identyfikację. Możliwe będzie także przenoszenie kart między grupami – tutaj mechanizm będzie opierał się na przeciąganiu i upuszczaniu danej pozycji. Warto wspomnieć o tym, że nasze grupy będą ładowały się automatycznie każdorazowo po uruchomieniu Chrome.

Nowość zostanie wdrożona w przypadku desktopowej wersji przeglądarki – w tym przypadku korzystamy najczęściej z dużej ilości kart. Nie wiadomo czy ta funkcja trafi także na smartfony. Oczywiście będzie rozsyłana do użytkowników z jedną z kolejnych, dużych aktualizacji Chrome, więc musimy uzbroić się w cierpliwość – na jej debiut jeszcze troszkę poczekamy.

Źródło: Engadget