windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki E-commerce

Problemów Komputronika ciąg dalszy! Likwidacja placówek w toku!

O problemach Komputronika pisaliśmy Wam już kilka razy. Popularna sieć sklepów z elektroniką narobiła sobie problemów przez nieprawidłowości związane z odprowadzaniem podatków. Firmą zainteresował się błyskawicznie urząd skarbowy i musiała ona zawnioskować o wszczęcie postępowania sanacyjnego, żeby zabezpieczyć możliwość dalszego prosperowania. Sanacja jednak wiąże się także z restrukturyzacją.

Sklepy stacjonarne Komputronika będą zamykane!

Restrukturyzacja wiąże się z cięciem kosztów oraz zmianą trybu funkcjonowania przedsiębiorstwa. Nie inaczej będzie w przypadku Komputronika. Zamknięta zostanie 1/3 spośród 212 aktualnie funkcjonujących sklepów. Decyzja została przyśpieszona przez skutki pandemii, przez którą Polacy częściej decydują się na zamawianie elektroniki przez Internet. Stanowisko Komputronika brzmi następująco:

Odstąpienia od umów zostało dokonane przez zarządcę sanacyjnego na podstawie postanowień w przedmiocie wyrażenia zgody na odstąpienie od umowy w trybie art. 298 ustawy Prawo restrukturyzacyjne, wydanych przez sędziego-komisarza w postępowaniu sanacyjnym emitenta.

Ponadto podsumowane zostały ostatnie trendy sprzedażowe wśród klientów popularnej sieci sklepów:

W ostatnich dniach widzimy spore zmiany w koszyku zakupowym. Zarówno w ujęciu wartościowym jak i pod względem wybieranych produktów. Konsumenci zdążyli już kupić niezbędny sprzęt do pracy. Teraz największą popularnością cieszą się kamery, mikrofony i drukarki.

Czy Komputronik zdoła przetrwać i postępowanie sanacyjne zakończy się korzystnie dla wszystkich stron? Tego w tej chwili nie wiemy. Na pewno upłynie sporo czasu zanim przedsiębiorstwo odzyska dawną pozycję na rynku. Będziemy dla Was śledzić sytuację i informować, gdy tylko pojawią się jakieś konstruktywne informacje w tej kwestii!

Źródło: informacja prasowa