windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Oppo Urzadzenia

Oppo A12 debiutuje w Polsce!

Oppo wprowadza dziś na rynek kolejny smartfon z serii A – Oppo A12. Wyposażony w wydajną baterię 4230 mAh i pamięć w dwóch konfiguracjach: 4 GB RAM + 64 GB ROM lub 3 GB RAM + 32 GB ROM, gwarantuje płynne działanie i szereg podstawowych funkcjonalności, takich jak umieszczony z tyłu czytnik linii papilarnych, czterordzeniowy procesor i podwójny tylny aparat wykorzystujący SI. Wszystkie te opcje sprawiają, że nowy smartfon Oppo to świetny wybór dla początkujących użytkowników.

Większa pojemność, więcej doświadczeń, więcej zabawy!

Oppo A12 dostępny będzie w dwóch konfiguracjach: 4 GB RAM + 64 GB ROM i 3 GB RAM + 32 GB ROM. Pamięć można będzie rozszerzyć kartą SD aż o 256 GB. Dzięki temu urządzenie świetnie obsłuży wszystkie podstawowe funkcjonalności, a użytkownik nie martwi się, że zabraknie w nim miejsca na pliki i aplikacje. Duża bateria o pojemności 4230 mAh, gwarantuje jeszcze więcej rozrywki – nawet do 14 godzin oglądania filmów bez przerwy. Napędzający smartfon ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P35 znacznie zmniejsza zużycie energii oraz pozwala cieszyć się grami i wideo bez opóźnień.

Dzięki inteligentnym funkcjom systemu ColorOS 6.1 cyfrowe życie nabiera całkiem nowych barw: Oppo A12 posiada tryb jazdy, stworzony z myślą o tych, którzy dojeżdżają do pracy motocyklem lub rowerem – dzięki niemu można w pełni skupić się na drodze, a telefon blokuje nieistotne połączenia i powiadomienia, a co za tym idzie – zwiększa bezpieczeństwo użytkowników. Urządzenie wyposażono także w Dirac, funkcję optymalizacji dźwięku, która automatycznie dostosowuje ustawienia audio do gier, muzyki czy filmów, aby zapewnić ci niezwykłe doświadczenia dźwiękowe.

Niezwykłe wzornictwo: świetne leży w dłoni i cieszy oko

Oppo A12 wyposażono w opływowy wyświetlacz 6,22” z funkcją ochrony wzroku, o rozdzielczości obrazu 1520×720 pikseli, dzięki któremu można wręcz zanurzyć się w świecie rozrywki. Obecny w modelu filtr niebieskiego światła chroni wzrok i ogranicza zmęczenie oczu podczas grania w gry czy oglądania filmów na ekranie smartfona. Inspiracją do stworzenia modelu Oppo A12 była sztuka cięcia diamentów. W rezultacie z tyłu telefonu umieszczono niezwykły, trójwymiarowy diamentowy wzór, który zmienia się w zależności od kąta patrzenia. Smartfon wyposażono ponadto w przycisk odblokowania telefonu na pomocą palca, a także, opartą na sztucznej inteligencji, funkcję odblokowywania telefonu za pomocą odczytu twarzy, która analizuje 128 punktów biometrycznych wizerunku użytkownika. Wystarczy przyłożyć palec lub spojrzeć w telefon – i gotowe. Ergonomiczny kształt i eleganckie, opływowe linie obudowy o wymiarach w stosunku 19:9 maksymalnie ułatwia obsługę jedną ręką, a dzięki niewielkiej wadze 165 gramów telefon wygodnie leży w dłoni. Smartfony będą dostępne w dwóch kolorach: czarnym i niebieskim.

Narzędzia do tworzenia zdjęć i filmów oparte o sztuczną inteligencję pozwolą uchwycić piękno każdej chwili!

Oppo A12 ma dwa tylne obiektywy oparte na SI – główny aparat 13 MP + obiektyw z głębią ostrości 2 MP. Główny obiektyw 13 MP z funkcją zdjęć seryjnych i 6-krotnym cyfrowym zoomem pozwala uchwycić obrazy w wyższej rozdzielczości i ukazuje bogactwo detali. Z kolei obiektyw z głębią ostrości 2 MP gwarantuje głębię przydatną podczas tworzenia efektu rozmycia w Trybie portretowym, nadając twoim zdjęciom wyjątkowy charakter. W Oppo A12 znajdują się także dwa specjalne tryby do zdjęć portretowych i zbliżeń jedzenia/przyrody:

• Style Portretowe: Ta funkcja jest owocem analizy setek zdjęć portretowych wykonanych w 15 różnych stylach oraz badania preferencji estetycznych przeprowadzonych w różnych grupach użytkowników. Dzięki opcji Style Portretowe jeszcze łatwiej stworzysz treść, która idealnie wpasowuje się w aktualne gusta dotyczące portretów i zdjęć filmowych.

• Tryb Olśniewającego Koloru: wykorzystuje algorytm, który mapuje kolory na poziomie piksela, co pozwala uchwycić w kadrze bardziej żywe i naturalne barwy.

Przedni aparat 5 MP posiada stworzoną przez Oppo funkcję łatwej korekty niedoskonałości, która inteligentnie optymalizuje ustawienia podczas robienia selfie. Funkcja ta automatycznie wykrywa stan skóry, wiek, płeć i odcień cery i proponuje indywidualne rozwiązania dla różnych grup, aby uwypuklić unikalne piękno każdej osoby na zdjęciu.

Wielbiciele krótkich filmików znajdą w Oppo A12 inteligentny edytor wideo SoLoop, który w prostych krokach pomaga tworzyć wideo w profesjonalnej jakości przy pomocy filtrów kinematograficznych.

Dostępność na rynku

Sugerowane ceny detaliczne urządzeń wynoszą:
4 GB RAM + 64 GB ROM – 699 zł
3 GB RAM + 32 GB ROM – 599 zł

Oppo A12 z pamięcią 3 GB RAM + 32 GB ROM, jest dostępny już od dziś, 14.05.2010 r. w ofercie sieci Orange. W kolejnych dniach trafi do oferty wszystkich sieci detalicznych Oppo czyli MediaMarktu, Media Expertu, NEONETu, RTV Euro AGD, x-komu i strefy marki na Allegro. U każdego z partnerów dostępne będą obie konfiguracje i oba warianty kolorystyczne.

Źródło: informacja prasowa