windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google Huawei Urzadzenia

No way Huawei! Złe wieści dla fanów koncernu z Chin!

Jak doskonale wiecie, Huawei od roku zmaga się z banem na współpracę z większością amerykańskich koncernów, nałożonym przez administrację Donalda Trumpa. Właśnie z tego powodu na pokładzie smartfonów i tabletów od chińskiego koncernu nie mogą być instalowane usługi Google. To ogromny wbrew pozorom problem, który przełożył się na spory spadek wyników sprzedaży urządzeń oferowanych pod markami Huawei i Honor. Dla wszystkich ich fanów nie mamy dzisiaj dobrych wieści!

Huawei bez usług Google jeszcze przez rok!

Amerykańska administracja nie ma litości dla chińskiego koncernu. Ban nałożony wiosną ubiegłego roku rozstał przedłużony do maja 2021. Oznacza to, że raczej nie mamy szans na powrót usług Google na pokład smartfonów i tabletów Huawei, a sam producent musi jeszcze większą wagę przyłożyć do dostępności najważniejszych aplikacji w sklepie AppGallery. Warto jednak wspomnieć o tym, że jakiś czas temu pozwolenie na prowadzenie współpracy z Huawei otrzymał Microsoft, więc dla wielu z nas niezrozumiałym jest brak podobnego zezwolenia dla Google. Być może koncern z Mountain View wyprosi z czasem takowe u władz. W przeciwnym razie Huawei będzie musiało czekać do maja przyszłego roku, albo liczyć na zmianę na stanowisku prezydenta w Stanach Zjednoczonych po nadchodzących wyborach.

Amerykański ban pokazuje nam jak jedna, administracyjna decyzja może zniweczyć wieloletnie starania producenta związane z zamiarem osiągnięcia pozycji lidera światowego rynku smartfonów. Ambicje Huawei w tej kwestii były ogromne, jednak w tej chwili producent nie ma szans na nawiązanie równorzędnej rywalizacji z Samsungiem czy choćby coraz mocniejszym Xiaomi. Nie wiadomo czy kiedykolwiek w przyszłości takie szanse się pojawią.

Źródło: Reuters