windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Plotki/przecieki Samsung Urzadzenia

Galaxy Note 20 na horyzoncie! Ekran flagowca rozczaruje?

Weszliśmy już w okres wiosenno-letni. Producenci urządzeń mobilnych zaczynają nas więc przygotowywać na premiery swoich kolejnych, kluczowych smartfonów. Do sieci trafiają więc mniej, lub bardziej kontrolowane przecieki związane z iPhone 12, Pixelem 5 czy Samsungiem Galaxy Note 20. O tym ostatnim wiemy już coraz więcej. Czy koncern z Korei ponownie nas zachwyci?

Galaxy S20 lepsze od Galaxy Note 20 w kwestii ekranów?

Galaxy Note 20 nas rozczaruje?

Samsung zaprezentował w tym roku już fantastyczne flagowce rodziny Galaxy S20. Ze względu jednak na świetnych poprzedników oraz pandemię, nie sprzedają się one tak dobrze, jak powinny. Receptą na tą sytuację ma być premiera serii Galaxy Note 20. Do sieci trafiły już pierwsze przecieki związane z tymi urządzeniami. Wiemy już, że prawdopodobnie podstawowy model rozczaruje swoim ekranem. Galaxy Note 20 ma nam bowiem zaoferować matrycę o odświeżaniu zaledwie 60Hz. Lepszy ekran (120Hz) ma być zarezerwowany dla droższego Galaxy Note 20+. Jak można tłumaczyć taką decyzję koncernu z Korei? Przede wszystkim chodzi o koszty. Matryce wykonane w technologii LTPO, pozwalające na dynamiczną zmianę odświeżania, w zależności od wyświetlanych treści to bardzo drogie podzespoły podnoszące ostateczną cenę urządzeń. Możemy się spodziewać, że kryzys związany z pandemią i rosnące ceny mogą zmusić Samsunga z rezygnacji z owego rozwiązania w przypadku tańszego przedstawiciela rodziny Note 20, który ma zdobyć serca klientów o mniej zasobnych portfelach.

Czy taka decyzja będzie ostateczna i czy nie odbije się na popularności podstawowego Galaxy Note 20? Tego dowiemy się za kilkanaście tygodni. Wspomniany smartfon z pewnością będzie kosztował ponad 4000 zł. Czy nie uważacie, że oszczędności w przypadku ekranu takiego urządzenia to faux pas ze strony Samsunga?

Źródło: Twitter