windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki E-commerce

Polski system płatności bije rekordy! BLIK z ogromnymi sukcesami!

Ostatnimi czasy coraz chętniej korzystamy z płatności bezgotówkowych. Są one bowiem nie tylko wygodne, ale i bezpieczne dla naszego zdrowia (ograniczenie styczności z gotówką). Jak się okazuje, prym wśród takiego typu wymiany pieniężnej wiedzie polski system płatności – BLIK, który przebojem wdarł się nie tylko na nasz rodzimy rynek! Polacy korzystają z niego coraz chętniej. Wyniki BLIK-a mówią same za siebie.

BLIK bije rekordy popularności!

Pandemia, która póki co nie odpuszcza, przyczynia się do sporego ożywienia w sektorze e-commerce. To właśnie kupując przez Internet coraz chętniej korzystamy z BLIK-a. Taka metoda płatności udostępniana jest jednak również w wielu sklepach stacjonarnych. Polski operator płatności opublikował właśnie wyniki za pierwszy kwartał bieżącego roku i są one naprawdę imponujące. W okresie tym przeprowadzono 77,9 mln transakcji za pośrednictwem BLIK-a. To niemal tyle, ile w całym 2018 roku. BLIK idzie więc na rekord. Czy tendencja utrzyma się w drugim kwartale? Przekonamy się najpewniej w okresie wakacyjnym.

Wyniki trafnie podsumowuje prezes BLIK-a, Dariusz Mazurkiewicz:

Pierwszy kwartał 2020 roku to kolejny rekord BLIK-a – 77,9 mln wykonanych transakcji w systemie płatności mobilnych. BLIK-iem w internecie zrealizowano 57,5 mln transakcji, w ATM, czyli bankomatach to 6,2 mln, 7 mln transakcji dokonano w kanale płatności naziemnych, sklepowych. Zanotowaliśmy znaczący wzrost przelewów na telefon P2P, których było 7,2 mln. Przelew na telefon P2P po kanale e-commerce’owym staje się drugim najważniejszą funkcjonalnością wykorzystywaną przez klientów.

Ambitnym planem jest to, by w całym bieżącym roku BLIK dobił do 500 milionów dokonanych transakcji. Trzymamy kciuki za jego powodzenie. Dajcie znać czy Wy chętnie korzystacie z tej formy płatności. Muszę przyznać, że ja chętniej korzystam z Google Play. Ale z BLIK-a także zdarza mi się okazyjnie korzystać.

Źródło: informacja prasowa