windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Bezpieczeństwo Ciekawostki E-commerce

Przekręt na DHL? Proszę bardzo! Cyberprzestępcy nie śpią!

Cyberprzestępcy bardzo intensywnie wykorzystują pandemię do wyłudzania naszych danych. Wspominaliśmy Wam już o przekrętach związanych z Allegro, Skype i Netflixem. Jak się okazuje, hakerzy próbują wyłudzać nasze dane nie tylko w taki sposób. Wykorzystują do tego także wizerunek firm kurierskich – w tym DHL – i dzięki rozmyślnie przygotowanym wiadomościom chcą wyłudzić od nas dostęp do naszych kont!

Próba wyłudzenia danych z DHL w tle!

Docierają do nas informacje wskazujące na to, że klienci firmy DHL otrzymują maile, rzekomo pochodzące od tego popularnego dostawcy usług kurierskich. Są one wysyłane z domeny xilings.org, co już powinno wzbudzać niepokój u osób, które ją odebrały. Po kliknięciu w link Zobacz dokument wysyłki tutaj zostajemy przekierowani na specjalnie przygotowaną stronę, która następnie prosi nas o podanie naszych danych logowania do konta mailowego. Nie podawajcie tych danych w żadnym wypadku! W przeciwnym razie możecie permanentnie stracić dostęp do konta mailowego oraz do wszystkich innych kont i profili z nim powiązanych.

To nie pierwsze doniesienia tego typu w ostatnim okresie. Cyberprzestępcy na masową skalę wykorzystują panującą sytuację i opracowują coraz bardziej wymyślne sposoby na to, jak wyłudzać nasze dane. Podszywanie się pod popularne firmy i usługi potrafi tutaj przynosić wymierne efekty. Często ofiarą takich przekrętów padamy przez roztargnienie, bądź też z braku świadomości tego, że podobne akcje mają miejsce naprawdę często.

Warto więc dokładnie zwracać uwagę na to z jakich adresów trafiają do nas takie wiadomości. Jeśli pojawiają się u nas jakieś wątpliwości odnośnie ich nadawców to powinniśmy się kontaktować z odpowiednią infolinią, która na pewno te wątpliwości rozwieje.