windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Ciekawostki

Szybkie ładowanie niebezpieczne dla smartfonów? Wyjaśniamy dlaczego!

Przywykliśmy już do tego, że szybkie ładowanie w znaczącym stopniu ułatwia pracę z naszymi urządzeniami. Dzięki niemu podpięcie smartfona na kilkanaście minut umożliwia dalsze korzystanie z niego przez kilka godzin. Jak się jednak okazuje, nie zawsze jest ono bezpieczne dla naszego sprzętu. Szybkie ładowanie bezprzewodowe może bowiem skrócić żywotność baterii. Tak informuje m.in. koncern OPPO.

Bezprzewodowe, szybkie ładowanie groźne dla naszych smartfonów?

Jak się okazuje, bezprzewodowe, szybkie ładowanie 40W to nie tylko wygoda. To także poważne zagrożenie dla żywotności baterii naszych urządzeń mobilnych. Koncern OPPO wskazuje na to, że uzupełnienie energii naszego smartfona w taki sposób bardzo odczuwalnie skróci żywotność zamontowanego na jego pokładzie ogniwa. Przeprowadzono bowiem testy w jednakowym odstępie czasu, na modelu Ace2. Egzemplarz ładowany bezprzewodowo z mocą 15W wykazywał po tym okresie wydajność baterii na poziomie 90%. Drugie urządzenie, ładowane bezprzewodowo z mocą 40W wykazało wydajność ogniwa na poziomie 70%. To już różnica bardzo odczuwalna w codziennym użytkowaniu, prawda?

Jeśli więc ładując smartfona stawiamy na szybkość i wygodę, to musimy liczyć się z konsekwencjami takich poczynań. Osobiście wolałbym, żeby moje urządzenie ładowało się wolniej, ale by przez dłuższy czas jego bateria służyła mi bez bardziej odczuwalnego skrócenia czasu pracy między ładowaniami. A jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii?

Źródło: Phone Arena