windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Bezpieczeństwo Ciekawostki E-commerce

Kolejny przekręt na Allegro? Uważaj na tą wiadomość!

Cyberprzestępcy wybierają coraz bardziej wyszukane sposoby na uzyskanie dostępu do naszych danych oraz kont bankowych. Często zdarza się im podszywać pod znane serwisy i usługi by wzbudzić nasze zaufanie. Nie inaczej jest i tym razem. Akcja została bowiem wymierzona w użytkowników serwisu Allegro. Otrzymują oni masowo SMS-a informującego o możliwej blokadzie konta, a w istocie wyłudzającego nasze prywatne dane.

Allegro wabikiem zastosowanym przez cyberprzestępców!

Niebezpieczna wiadomość rozsyłana do użytkowników popularnego serwisu zakupowego wygląda następująco:

Zablokujemy twoje konto Allegro jezeli nie potwierdzisz swoich danych. Ustawa RODO L5/2020. Potwierdz swoje dane teraz https://allegro-blokada.pl/?v=57841

Może ona zmylić właściciela smartfona. Po kliknięciu w link jesteśmy przenoszeni na fałszywą (doskonale i wiernie odwzorowaną) stronę Allegro, gdzie wymaga się od nas podania cyberprzestępcom naszych danych dostępu do konta. Ponadto, w celu weryfikacji po zalogowaniu się serwis poprosi nas o potwierdzenie tożsamości poprzez podanie danych naszej karty bankowej. Zuchwale? Z pewnością w takiej sytuacji większość z nas przemyśli to działanie. Znajdą się jednak też takie osoby, które bez zastanowienia uwierzą wyżej wymienionej wiadomości i dadzą się naciągnąć oszustom. Dlatego też tak ważym jest by uważać na wszelkie wiadomości które otrzymujemy w związku z naszymi kontami/profilami utworzonymi w sieci.

Dajcie koniecznie znać czy otrzymaliście wiadomość wyróżnioną powyżej. A może ktoś próbował Was naciągnąć w podobny sposób w innej sytuacji? Dziś takie próby wyłudzenia danych są coraz powszechniejsze, więc warto mieć się na baczności nawet po otrzymaniu takiego pozornie niegroźnego SMS-a. Zapraszamy Was do dyskusji na ten temat w komentarzach!