windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android iOS Microsoft Windows 10

OneDrive z rewolucyjną nowością! Nasze pliki o wiele bezpieczniejsze?

Obecnie na rynku mamy dość spory wybór usług chmur danych, w których możemy przechowywać nasze ważne pliki. Ja obecnie korzystam z Dysku Google, jednak wielu z Was z pewnością posiada na swoich urządzeniach zainstalowaną apkę OneDrive i do tej usługi ma większe zaufanie. Microsoft zdecydował właśnie o wprowadzeniu do niej bardzo ważnej nowości, która może przydać się tym osobom, którym zdarzyło się stracić zapisane w chmurze dane.

Na taką chmurę czekaliśmy? Microsoft pomoże odzyskać utracone pliki z OneDrive!

OneDrive to jedna z najlepszych chmur, z jakich miałem okazję w przeszłości korzystać. Microsoft stara się nieustannie rozwijać tą usługę, wdrażając do niej nowe, przydatne rozwiązania. Najnowsze z nich pozwoli nam na odzyskanie naszych przypadkowo utraconych danych. Zdarzają się bowiem sytuacje w których przez roztargnienie usuwamy, bądź nadpisujemy ważne dla nas pliki. Microsoft dodaje właśnie do usługi OneDrive funkcję wersjonowania plików. Dzięki niej chmura będzie synchronizowała wiele wersji plików. Użytkownik natomiast dzięki temu nie będzie miał problemów z odzyskaniem wcześniejszej wersji omyłkowo nadpisanego bądź usuniętego pliku. To skromna nowość będąca jednocześnie ogromnym udogodnieniem dla wielu z nas. W pierwszej kolejności nowość zostanie wdrożona w OneDrive Business.

Dajcie koniecznie znać z jakiej usługi Wy korzystacie na co dzień. Czy dzięki wyżej wymienionej nowości będziecie skłonni do przesiadki na OneDrive? Zapraszamy do dyskusji!

Źródło: Microsoft