windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google iOS

Rewolucyjna nowość w Google Lens! Wielu z nas ją pokocha!

Google Lens to usługa stale rozwijana przez koncern z Mountain View. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że w nadchodzących tygodniach może ona znacznie zyskać na funkcjonalności. Amerykanie chcą bowiem w ramach swojego obiektywu udostępnić fantastyczną nowość, która może zrewolucjonizować pracę z dokumentami. W jaki sposób? Już tłumaczę!

Koniec z przepisywaniem tekstu dzięki Google Lens?

Czy nie zdarzało się Wam, że musieliście spędzać długie, żmudne godziny nad przepisywaniem odręcznych notatek do plików tekstowych? Takie sytuacje spokały chyba każdego z nas. Google chce by takie problemy odeszły do lamusa i byśmy oszczędzali nasz czas. Oto bowiem do Google Lens zmierza rewolucyjna nowość. Dzięki niej, i zdjęciu wykonanemu fragmentowi odręcznie napisanego tekstu, będziemy mogli przenieść jego część do przeglądarki Chrome, a następnie najprawdopodobniej do edytora tekstu Dokumenty Google. Wystarczy za pomocą Google Lens zrobić zdjęcie tekstu, następnie trzeba zaznaczyć ten tekst i wybrać opcję „Skopiuj do komputera”. Oczywiście na naszym urządzeniu musi być zainstalowana odpowiednia wersja Chrome oraz obydwie apki muszą być zalogowane na tym samym koncie Google.

Nowość będzie udostępniana falami więc nie wszyscy skorzystamy z niej od razu. Muszę jednak przyznać, że bardzo chętnie sprawdzę jak owa nowość sprawuje się w praktyce gdy tylko trafi na mojego smartfona.

Źródło: Google Blog