windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Google Narzędzia

Fantastyczna funkcja zmierza do Chrome! Oglądanie wideo jeszcze wygodniejsze?

Google Chrome to zdecydowanie najpopularniejsza przeglądarka internetowa na rynku. Coraz bardziej jednak depcze jej po piętach nowy Edge od Microsoftu i dlatego programiści z Mountain View dwoją się i troją by zatrzymać przy Chrome obecnych użytkowników, ale by też regularnie podbierać ich konkurencji. Nowa funkcja, która za jakiś czas trafi na nasze urządzenia może w tym pomóc.

Funkcja Live Caption zmierza do Chrome!

Live Caption to funkcja umożliwiająca generowanie napisów do materiałów wideo na bieżąco, w trakcie ich oglądania. Funkcja zadebiutowała wraz z Androidem 10 i następnie trafiła na pokład wybranych smartfonów. Teraz natomiast Google postanowiło o udostępnieniu jej użytkownikom Chrome. Nowość może okazać się przydatna szczególnie dla osób mających problemy ze słuchem. Na tą chwilę zauważono jej obecność w ukrytych ustawieniach Chrome Canary, więc z pewnością jeszcze sporo czasu minie zanim zostanie udostępniona w stabilnej wersji przeglądarki. Myślę jednak że warto uzbroić się w cierpliwość i poczekać, gdyż funkcja Live Caption na pokładzie smartfonów zdążyła już zebrać pochlebne opinie. Być może więc od razu zdobędzie serca fanów Chrome.

Byc może dane Wam było sprawdzić działanie funkcji Live Caption na pokładzie smartfonów? Jeśli tak, to koniecznie dajcie znać w komentarzach czy według Was jest ona przydatna na co dzień. Jestem ciekaw jakie jeszcze nowości Google wprowadzi do przeglądarki Chrome w tym roku.

Źródło: TechDows