windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Huawei Samsung Urzadzenia Xiaomi

Xiaomi w ofensywie! Samsung straci fotel lidera w Polsce?

Samsung przez wiele miesięcy dzierżył fotel lidera na polskim rynku urządzeń mobilnych. Jak się jednak okazuje, jego pozycja nie pozostanie zbyt długo niezachwiana. Najnowsze statystki wskazują bowiem na to, że rekordowe wzrost nadal notuje Xiaomi. Czy chiński gigant wykorzysta to, że jest na fali i zaatakuje fotel lidera?

Xiaomi rośnie w siłę! Problemy Samsunga?

Mimo ostatnich kontrowersji wywołanych rzekomym szpiegowaniem naszych poczynań w sieci przez Xiaomi, koncern radzi sobie na polskim rynku nad wyraz dobrze. Chińczycy w pierwszym kwartale tego roku poprawili swoje udziały w polskim rynku względem analogicznego okresu w roku poprzednim aż o 223%. Dzięki temu mocno skrócili dystans dzielący ich od Samsunga. Koreańczycy mają się czego bać, bo pozycja Xiaomi umacnia się bowiem dość solidnie od dłuższego czasu.

Pozostali producenci mocno stracili!

Pozostali producenci dość mocno stracili względem pierwszego kwartału ubiegłego roku. Najwyraźniej Polki i Polacy chcą mądrze gospodarować swoimi oszczędnościami szczególnie w dobie kryzysu. Dlatego właśnie częściej wybieramy smartfony o dobrym stosunku ceny do jakości. Stary pozostałych graczy na naszym rynku wyglądają następująco:

  • Samsung: -26%
  • Apple: -19%
  • Huawei: -44%
  • Lenovo: -53%

Najmniej dziwi mnie słaby wynik Huawei. Chińczycy stracili dostęp do usług Google i z tego powodu ich produkty nie są już dla nas atrakcyjne. Jak będzie się dalej rozwijała sytuacja? Czy Xiaomi nie przestanie się w Polsce umacniać? Dowiemy się wkrótce!

Źródło: Canalys