windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki

Tradycyjne ładowanie odejdzie do lamusa? Ważna nowość w drodze!

Ładowanie indukcyjne to funkcja ciągle zarezerwowana dla droższych urządzeń. Często zazdrościmy właścicielom flagowców możliwości uzupełniana energii smartfona bez konieczności wpinania w niego końcówki ładowarki. Najnowsze doniesienia wskazują jednak na to, że możemy się doczekać prawdziwej rewolucji w tej kwestii. Możliwe to będzie dzięki znanej nam od dawna technologii.

Dzięki NFC także tańsze smartfony naładujemy bezprzewodowo!

Smartfona naładujemy dzięki technologii NFC

Do tej pory z NFC korzystaliśmy głównie w celu wymiany danych między urządzeniami czy chociażby przy płatnościach mobilnych. NFC Forum, czyli organizacja odpowiedzialna za rozwój tej technologii łączności poinformowała natomiast, że zatwierdził specyfikację techniczną dla ładowania urządzeń właśnie zatwierdził specyfikację techniczną dla ładowania urządzeń za pośrednictwem owego standardu. Oczywiście na finalne efekty żmudnych prac przyjdzie nam jeszcze poczekać. Na razie bowiem opracowano sposób na ładowanie smartfonów dzięki NFC z mocą 1W. Pojawia się więc spore pole do popisu dla technologów chcących poprawić ten wynik. Warto też zaznaczyć, że ładowanie bezprzewodowe NFC wymusi montaż na pokładzie smartfonów i ładowarek nowej generacji takich czipów. Tak więc z nowości nie skorzystają właściciele starszych urządzeń.

Pewnie miną jeszcze długie miesiące zanim ładowanie NFC zostanie odpowiednio udoskonalone. Powyższe wieści to jednak dobre rokowania na przyszłość. Być może za kilka lat „tradycyjne” ładowarki na stałe odejdą do lamusa. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne wieści w tej kwestii.

Źródło: Android Authority