windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Polska idzie w e-usługi! Kolejna nowość dostępna!

Panująca na świecie oraz w naszym kraju sytuacja z pewnością nie należy do komfortowych. Ze wszystkich stron bombarduje się nas prośbami, byśmy pozostali w domach. Kuleje także niestety załatwianie spraw urzędowych. Nasze Ministerstwo Cyfryzacji dwoi się jednak i troi by ułatwić nam załatwianie spraw z magistratami. Startuje właśnie kolejna usługa dzięki której formalności załatwimy sprzed komputera.

Pobierz dokument o zameldowaniu bez wychodzenia z domu!

Załatwienie niektórych spraw (np. bankowych) często wymaga od nas podania informacji o miejscu zameldowania. Dawniej była ona zawierana m.in. w naszych dowodach osobistych. Od jakiegoś czasu jednak pojawiły się w tej kwestii poważne zmiany i zdarza się, że po odpowiedni dokument musimy udać się do urzędu. Pandemia jednak bardzo komplikuje załatwianie spraw urzędowych. Dlatego właśnie Ministerstwo Cyfryzacji startuje z dostępem do kolejnych e-usług. Tym razem udostępniona została możliwość pobrania zaświadczenia o zameldowaniu bez wychodzenia z domu. Oczywiście aby skorzystać z usługi musimy posiadać założony Profil Zaufany. Natomiast pobranie dokumentu odbywa się za pośrednictwem witry GOV. Warto pamiętać, że zaświadczenie ważne jest tylko w formie elektronicznej i po wydrukowaniu będzie bezużyteczne.

Cieszy fakt, że coraz więcej spraw możemy załatwiać za pośrednictwem Internetu. Szkoda tylko, że rewolucja nie wystartowała wcześciej, tylko bodźcem musiały być dramatyczne wydarzenia przez które zostaliśmy zmuszeni do pozostania w domach. No cóż – jak widać – nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji