windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki E-commerce iOS Windows 10

Nowy OLX już jest! Zmiany na duży plus?

OLX to jeden z najpopularniejszych w Polsce serwisów z ogłoszeniami lokalnymi. Do tej pory jednak zarówno jego interfejs, jak i jego aplikacja mocno nie pasowały już do obecnych, rynkowych trendów. Nadszedł więc czas na poważne zmiany. Dziś naszym oczom ukazały się zarówno nowa wersja strony internetowej OLX-a, jak i zupełnie przeprojektowana aplikacja mobilna!

Interfejs OLX przeprojektowany!

Nowości na OLX to zmiany wizualne. Serwis prezentuje się teraz o wiele nowocześniej i bardziej przejrzyście. Oczywiście minie trochę czasu, zanim przyzwyczaimy się do nowego układu strony, jednak w przypadku takich rewolucji to zupełnie zrozumiałe. Według zamysłu osób projektujących nowy interfejs serwisu, ma być on bardziej intuicyjny w obsłudze oraz po prostu nowoczesny. Zmianie uległo także logo OLX-a, ale trudno mi ocenić, czy akurat ta zmiana jest pozytywna – mi nowy projekt pod tym względem po prostu się nie podoba.

Szersze zmiany dotknęły natomiast aplikację mobilną OLX-a. Po aktualizacji ani trochę nie przypomina już poprzedniej wersji. Układ został całkowicie zmieniony. Strefa nawigacji po aplikacji powędrowała do jej dolnej krawędzi – by pozostawała w zasięgu naszego kciuka. Pojawił się także tryb ciemny, który zadowoli osoby korzystające z takowego na co dzień w przypadku smartfona i pozostałych aplikacji. Dostęp do nowej wersji aplikacji udało mi się uzyskać po zapisaniu się do beta testów. Możliwe jest więc wdrażanie nowości falami u użytkowników w nadchodzących dniach.

Dajcie koniecznie znać w komentarzach czy testowaliście już nowego OLX-a i co o nim sądzicie. Czy Waszym zdaniem przeszedł on pozytywną metamorfozę? Czekamy na Wasze opinie!