windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Surface Urzadzenia Windows 10

Nowości od Microsoft już są! Surface Go 2 i Surface Book 3 zaprezentowane!

Microsoft dawno nie prezentował nam nowych, ciekawych urządzeń. Fani marki Surface natomiast z niecierpliwością ich wyczekiwali. Przyszedł więc ten moment, w którym Amerykanie pokazali nam nowego notebooka, tablet oraz… dwa komplety słuchawek. Owe nowości prezentują się zachęcająco. Przyjrzyjmy się więc im bliżej!

Microsoft Surface Book 3

Koncern z Redmond reklamuje tą nowość jako sprzęt dla profesjonalistów. Surface Book 3 ma być pod każdym względem lepszy od poprzednika. Ma być wydajniejszy o niemal 50% i oferować bardzo długi czas pracy między ładowaniami – sięgający nawet 17,5 godziny. Urządzenie zadebiutuje w dwóch wersjach – o przekątnej ekranu 13,5″ i 15″. Mniejszy model zaoferuje dostęp do procesorów Intel Core i5-1035G7 i Intel Core i7-1065G7 wspieranych przez odpowiednio zintegrowany, bądź dedykowany układ graficzny. Ponadto notebook wyposażony zostanie w maksymalnie 32 GB pamięci operacyjnej oraz 1 TB przestrzeni na dane. Model o przekątnej 15″ zaoferuje natomiast dostęp do procesora Intel Core i7-1065G7 oraz dedykowaną kartą graficzną (NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti albo NVIDIA Quadro RTX 3000). Maksymalna ilość wbudowanej pamięci operacyjnej czy magazynu danych pozostają bez zmian w stosunku do mniejszego urządzenia. Ceny Surface Book 3 mają w Polsce startować od 7999 zł.

Microsoft Surface Go 2

Kolejna generacja tabletu od Microsoft będzie godnym spadkobiercą poprzednika. Koncern z Redmond wyposażył go w 10,5-calowy ekran o rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Tablet wyposażany będzie w procesory Intela wspierane przez 4 lub 8 GB pamięci RAM oraz 64 lub 128 GB przestrzeni na dane. Ponadto urządzenie zaoferuje głośniki stereo, dwa mikrofony oraz aparaty – główny 8 MP i drugi, do selfie i rozmów wideo o rozdzielczości 5 MP. Między ładowaniami Surface Go 2 ma pracować nieprzerwanie nawet przez 10 godzin. To dobry wynik. Oczywiście zarówno etui z klawiaturą, jak i Surface Pen nie będą dołączane do urządzenia i trzeba je będzie sobie dokupić. Cena tabletu na start w naszym kraju to 1999 zł.

To nie wszystkie nowości!

Ponadto Microsoft zaprezentował nam dwa zestawy słuchawek bezprzewodowych. Pierwszy to nowość – „pchełki” od twórców Windowsa o nazwie TWS Surface Earbuds. W naszym kraju mają kosztować 999 zł. Umożliwią dyktowanie treści do Office’a. Pomiędzy ładowaniami będą mogły pracować przez 8 godzin. Ponadto zaoferują wsparcie dla szybkiego uzupełniania zapasu energii, a powerbank wbudowany w etui pozwoli na maksymalnie 16 godzin dodatkowej pracy. Druga z nowości to Surface Headphones 2. Wycenione zostały na 1199 złotych. Oferują m.in. aktywną redukcję szumów. Wbudowany w nie akumulator pozwoli na nawet 20 godzin pracy. Warto również wspomnieć, że do naszego urządzenia podłączymy je także w bardziej tradycyjny sposób – za pośrednictwem kabla.

Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy któraś z nowości od Microsoftu Was urzekła. Nowe urządzenia kosztują sporo, więc na ich zakup pozwolą sobie nieliczni. Sprzęt firmowany marką Surface natomiast od dawna wyznacza wiele trendów w świecie urządzeń mobilnych i z pewnością nie będzie inaczej i tym razem!

Źródło: Microsoft