windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Microsoft Windows 10

Windows 10X dla mas? Microsoft zmienia politykę!

Gdy Microsoft przedstawiał nam system Windows 10X, byliśmy przekonani, że będzie to nowe, ciekawe oprogramowanie dedykowane nadchodzącym, specyficznym urządzeniom wyposażonym w dwa ekrany. Jak się jednak okazuje, koncern z Redmond właśnie zmienił swoją politykę i plany w tej kwestii, co jest niemałym zaskoczeniem! Jak maluje się przyszłość Windowsa 10X? Tłumaczymy w tym wpisie!

Windows 10X dla szerszego grona urządzeń!

Windows 10X nie będzie zarezerwowany dla wąskiego grona urządzeń z podwójnymi ekranami. Oprogramowanie zostanie udostępnione producentom laptopów, którzy bedą mogli oferować je na pokładzie produktów o zastosowaniach edukacyjnych, czy prostych urządzeń mających służyć nam w codziennej pracy z dokumentami. Wymowne wydają się być słowa, które wypowiedział Panos Panay, czyli szef projektów urządzeń w koncernie Microsoft:

„Świat jest zupełnie innym miejscem niż w październiku ubiegłego roku, kiedy podzieliliśmy się naszą wizją nowej kategorii urządzeń z podwójnym ekranem, działających na Windowsie. Ponieważ nadal stawiamy potrzeby klientów na pierwszym miejscu, musimy skupić się na ich zaspokajaniu w takiej formie, jaka niezbędna jest teraz. Nasi klienci wykorzystują moc chmury bardziej niż kiedykolwiek i uważamy, że nadszedł czas, aby w inny sposób wykorzystać to zapotrzebowanie. Windows 10X został zaprojektowany z myślą o elastyczności, a ta elastyczność pozwoliła nam skupić się na urządzeniach z systemem Windows 10X i jednym ekranem. Dzięki wykorzystywaniu rozwiązań chmury, nasi klienci będą mogli pracować, uczyć się i grać w zupełnie nowy sposób. Dlatego to właśnie urządzenia z jednym ekranem będą pierwszymi, na jakie trafi Windows 10X. Oczywiście nadal będziemy wyczekiwać odpowiedniego momentu, by wprowadzić urządzenia z dwoma ekranami na rynek.”

Oczywiście nowe oprogramowanie nijak nie przyda się użytkownikom na co dzień korzystającym z rozbudowanych aplikacji (Visual Studio, AutoCAD) oraz graczom (chyba, że xCloud będzie się dynamicznie rozwijał) – tutaj najlepszym wyborem pozostanie klasyczny Windows 10, który będzie rozwijany niezależnie od Windowsa 10X.

Warto wspomnieć, że najprawdopodobniej Windowsa 10X nie zainstalujemy na naszych urządzeniach na własną rękę (oficjalnie). Microsoft bowiem nie zamierza prowadzić niezależnej dystrybucji tego systemu, a jedynie dostarczać go producentom sprzętu komputerowego. Czyżby ciekawa alternatywa dla niedocenianego, ale również dynamicznie rozwijającego się Chrome OS? Przekonamy się za jakiś czas!

Źródło: Microsoft