windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Microsoft Windows 10

Windows 10 2004 opóźniony? Nowe przesłanki w sieci!

Zaledwie wczoraj wspominałem Wam o tym, że wielkimi krokami zbliża się kolejna, duża aktualizacja Windowsa 10 – 2004, która wprowadzi do systemu kilka naprawdę ciekawych udogodnień. Jak się jednak okazuje, update może zadebiutować nieco późniejm niż do tej pory się spodziewaliśmy. Wskazują na to najnowsze przesłanki, które właśnie trafiły do sieci.

Windows 10 2004 później, niż się spodziewaliśmy?

Pierwotnie pierwsza w tym roku, duża aktualizacja systemu Windows 10 miała trafić na pokład naszych komputerów w pierwszej połowie maja. Dzięki niej uzyskamy dostęp do kilku ciekawych nowości:

  • DirectX 12 Ultra,
  • możliwość przywrócenia systemu prosto z chmury,
  • dołączenie do systemu kernela Linuxa wpływającego na wydajność uruchamianych w Windowsie aplikacji systemu Linux,
  • szerokie możliwości konfigurowania powiadomień,
  • udoskonalenia wyszukiwarki z nowym mechanizmem indeksowania
  • gruntownie przebudowane menu ustawień sieciowych.

Jak się jednak okazuje, harmonogram wdrożenia Windows 10 2004 uległ zmianie. W pierwszej kolejności nowa wersja oprogramowania zostanie udostępniona partnerom sprzętowym Microsoftu (5 maja). Kolejnym krokiem będzie udostępnienie aktualizacji programistom (tutaj data to 12 maja). Przeciętny Kowalski natomiast będzie mógł zainstalować pakiet nowości na swoim urządzeniu najprawdopodobniej 28 maja.

Podobno przyczyną opóźnień jest krytyczna luka bezpieczeństwa wykryta w nowej wersji systemu. Dobrze, że udało się ją wykryć na czas. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na dzień, w którym koncern z Redmond udostępni aktualizację. Jeśli Amerykanie szybko uporają się z problemami, to być może udostępnią nam nowości nieco szybciej.

Źródło: Microsoft