windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Microsoft Windows 10

Wiosenna aktualizacja Windows ucieszy właścicieli starszych komputerów!

Wielkimi krokami zbliża się dzień, w którym udostępniona zostanie pierwsza w tym roku duża aktualizacja systemu Windows 10. Wyczekujemy na nią nie tylko ze względu na nowości, które przyniesie, ale też pod kątem poprawek mających uczynić naszą pracę z komputerem jeszcze wygodniejszą. Jedna z nich powinna szczególnie ucieszyć właścicieli starszych komputerów z zainstalowanymi na pokładzie, klasycznymi dyskami HDD.

System Windows 10 odczuwalnie przyśpieszy na dyskach starszego typu!

Windows 10 2004 (aktualizacja majowa) jest w zasadzie już gotowa i Microsoft może w każdej chwili podjąć decyzję o rozpoczęciu dystrbuowania jej dla naszych urządzeń. Koncern z Redmond już od jakiegoś czasu optymalizuje swój system pod kątem współpracy z wydajnymi dyskami SSD. Tym razem jednak poprawiona zostanie wydajność pracy systemu instalowanego na „tradycyjnych” nośnikach HDD, w przypadku których do tej pory była to kwestia bardzo problemowa. Do pozytywnych zmian ma przyczynić się wprowadzenie nowego mechanizmu indeksowania. Ma on analizować obciążenie naszego komputera i optymalizować indeksowanie w taki sposób, by komputer nie zwalniał odczuwalnie w trakcie wykonywanych zadań. Ponadto indeksowanie będzie wstrzymywane na czas trwania operacji przenoszenia lub usuwania plików w pamięci masowej – w celu poprawienia wydajności w tej kwestii.

Szczegóły związane z datą udostępnienia majowej aktualizacji Windowsa 10 powinniśmy poznać w ciągu kilku nadchodzących dni. Miejmy nadzieję, że nowa wersja systemu zostanie wdrożona bez większych komplikacji i już niedługo wszyscy skorzystamy z dobrodziejstw nowości, które wprowadzi na pokład naszych komputerów.

Źródło: Microsoft