windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Plotki/przecieki Samsung Urzadzenia

Potężny aparat od Samsung w drodze! Wiemy coraz więcej!

Samsung Już jakiś czas temu dał nam do zrozumienia, że chce brylować na rynku fotosmartfonów. Pierwszą, nieśmiałą próbą osiągnięcia tego celu jest model Galaxy S20 Ultra z aparatem 108 MP. Jak się okazuje, przyszłorocze flagowce mogą w tej kwestii oferować jeszcze potężniejsze rozwiązania. Opracowywany jest właśnie aparat dedykowany smartfonom, oferujący rozdzielczość aż 250MP!

Matryca 250 MP powali nas na kolana jakością wykonywanych zdjęć?

Poza rozdzielczością nie są jeszcze znane szczegółowe parametry nowego czujnika od Samsunga. Wiadomo jednak, że koncern z Korei musi przyłożyć sporo uwago do prac nad rozwiązaniem i jego testów. Zaliczył już bowiem wtopę w przypadku Galaxy S20 Ultra, który miewa spore problemy z ustawianiem ostrości w stosunku do blisko znajdujących się obiektów. Przedstawiciele koncernu wiedzą o tej wpadce. Aby wyjść z niej z twarzą muszą pokazać fanom marki, że nie powielą błędu w przypadku nowych aparatów. Czasami odnoszę wrażenie, że wyścig na megapiksele wśród producentów smartfonów osiągnął niezdrowy poziom. Aparaty montowane na pokładzie urządzeń mobilnych są coraz lepsze, ale nie są w stanie zastąpić nam lustrzanek czy chociażby zaawansowanych kompaktów – choćby pod względem stosowanej w ich przypadku optyki.

No ale nie oceniajmy jeszcze w tej chwili. Musimy poczekać na oficjalną prezentację nowej matrycy od Samsunga i próbkę jej możliwości. Dopiero wtedy będzie można wysnuć opinie, czy decyzja koncernu z Korei o „pójściu w megapiksele” była przemyślana i dobra.

Źródło: wccftech