windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki E-commerce

Spore zmiany na Allegro! Dotkną wszystkich użytkowników!

Allegro to miejsce w którym najchętniej dokonujemy zakupów online. Przywykliśmy do niego szczególnie w trudnym dla nas wszystkich okresie związanym z panującą pandemią. Jak się okazuje, użytkowników serwisu wkrótce czekają bardzo poważne zmiany. Dotyczą one głównie osób sprzedających swoje produkty online. Najważniejsze przybliżamy Wam poniżej.

Allegro Lokalnie stawia na poważne zmiany!

Przede wszystkim firmy (osoby posiadające konta firmowe) otrzymają możliwość wystawiania ogłoszeń i prowadzenia działalności w Allegro Lokalnie. Ponadto obniżona zostanie opłata za wyróżnienie licytacji z 4,99 zł na 3,49 zł (Allegro Lokalnie) i z 19 zł na 13,30 zł (Allegro Lokalnie + Allegro.pl). Pojawią się także inne udogodnienia. Czas trwania ogłoszeń będzie nieograniczony czasowo aż do momentu zakupu danego produktu lub zakończenia sprzedaży przez sprzedającego. Zmianom ulegną limity ogłoszeń – w kategorii Motoryzacja z 5 na 10, a w pozostałych kategoriach z 50 do 200. Są to więc bardzo pozytywne zmiany.

Pozstałe zmiany dotkną serwisu Allegro

  • pojawi się nowa kategoria – Catering; pojawią się w niej oferty dań czy catering pudełkowy wraz z dostawą,
  • aby dodać produkty w kategoriach Produkty inwestycyjne i Złote monety kolekcjonerskie konieczne będzie ustawienie czasu wysyłki, nie dłuższego niż 24 godziny oraz posiadanie wskaźnik poleceń na poziomie co najmniej 98%,
  • serwis umożliwi zakładanie kont organizacjom charytatywnym; dzięki temu możliwe będzie przejrzyste wystawianie ofert i licytacji charytatywnych,
  • nie będzie można posługiwać się nazwą konta mogącą wprowadzić klienta w błąd (dla przykładu dopisek „apteka” w nazwie użytkownika wykorzystają tylko sprzedający zweryfikowani jako farmaceuci).

Powyższe zmiany wejdą w życie już 18 maja! Dajcie znać co o nich myślicie. Czy Waszym zdaniem wyjdą one na dobre zarówno sprzedającym, jak i kupującym? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Źródło: Allegro