windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Apple Google iOS

Testy RCS startują w Polsce! Jak do nich przystąpić?

RCS, a więc Rich Communication Services to usługa, która powstała z myślą o zastąpieniu klasycznych wiadomości SMS. Doniesienia na jej temat pojawiały się już stosunkowo dlugo. Dopiero teraz jednak pojawi się możliwość przetestowania ich w Polsce. Jak przystąpić do takich testów? Wyjaśniamy!

Nowej funkcji nie będzie mógł sprawdzić każdy!

W tej chwili nowość może sprawdzać część osób korzystających z usług sieci T-Mobile. Oczywiście trzeba też posiadać jedno z certyfikowanych przez Google urządzeń oraz zainstalować aplikację Wiadomości Google. Po uruchomieniu apki trzeba sprawdzić czy nasz smartfon wspiera rzeczoną funkcję – w tym celu należy przejść do Ustawień oraz sprawdzić czy odpowiednia opcja dostępna jest w zakładce Funkcje czatu. Niestety na moich urządzeniach funkcja jest niedostępna, więc nie będzie mi dane jej sprawdzić. T-Mobile informuje natomiast, że funkcję można sprawdzić na pokładzie Samsungów Galaxy S20 oraz S20 Ultra a także – co ciekawe – w przypadku iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max. Warto jednak zweryfikować sytuację we własnym zakresie, gdyż lista może się dynamicznie zmieniać.

RCS to usługa z potencjałem. Obawiam się jednak, że może minąć jeszcze sporo czasu zanim zostanie wdrożona na szerszą skalę. Komplikacje pojawią się zapewne nie tylko że strony operatorów, ale i pod względem sprzętowym. Pozostaje nam czekać na kolejne wieści w sprawie.

Źródło: T-Mobile