windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Ciekawostki Urzadzenia Xiaomi

MIUI 12 oficjalnie! Znamy nowości!

Xiaomi bardzo dba o aktualizacje swoich smartfonów nie tylko do nowej wersji Androida, ale i do nowej wersji nakładki systemowej MIUI. Jej najnowsza wersja została właśnie zaprezentowana i muszę przyznać, że lista nowości w jej przypadku prezentuje się naprawdę imponująco. Najważniejsze przedstawiamy Wam poniżej.

MIUI 12 to świetne nowości!

MIUI 12 to nie tylko poprawki pod względem graficznym (system będzie po aktualizacji po prostu ładniejszy). Koncern z Chin postarał się o to, by pojawiły się także poprawki pod względem funkcjonalności. Xiaomi m.in. chce w bardziej czytelny sposób przedstawiać dane np. o stanie naładowania baterii, czy zapełnieniu wbudowanej pamięci smartfona. Nie zabrakło drobnych, acz bardzo przydatnych nowości – możliwe będzie m.in. wygodniejsze prowadzenie konwersacji w trakcie wykonywania innych czynności. W takiej sytuacji będzie możliwe otwieranie przychodzącej wiadomości w pływającym okienku oraz także przypinanie jej do krawędzi ekranu. Ponadto możliwe będzie przygotowanie automatycznych odpowiedzi na połączenie przychodzące które odczyta SI (możliwe będzie ich przypisanie do danego numeru). Xiaomi postawi także na poprawki pod względem bezpieczeństwa. Nakładka będzie informowała nas gdy któraś z aplikacji będzie próbowała pozyskać wrażliwe dane. Poza tym możliwe będzie tymczasowe przydzielanie uprawnień aplikacjom oraz wykorzystywanie w trakcie korzystania z aplikacji anonimowego ID, dzięki któremu nasze dane nie będą przesyłane dalej.

Wdrożenie MIUI 12 w przypadku dość pokaźnej liczby urządzeń kwalifikujących się do otrzymania nowej wersji nakładki wystartuje w Chinach pod koniec czerwca. Niestety w tej chwili nie wiemy kiedy analogiczny proces wystartuje w Europie. Pozostaje czekać na oficjalne stanowisko koncernu w tej kwestii.

Źródło: Xiaomi