windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Tak kończy się piękna historia! Redakcja CD-Action z wypowiedzeniami!

Są takie marki, które trwają przy nas przez lata. Z którymi wychowywaliśmy się od dziecka. Dla mnie jedną z nich jest CD-Action, które czytałem nieprzerwanie od 1998 roku. Z ogromnym smutkiem więc przyjąłem wieści, które pojawiły się w sieci wczoraj. Popularne czasopismo najprawdopodobniej w ciągu najbliższych miesięcy przestanie istnieć – cała redakcja bowiem otrzymała właśnie wypowiedzenia.

Oficjalne oświadczenie pojawiło się nawet na stronie CD-Action:

To najtrudniejszy news, jaki piszę w życiu. Zgadza się – dostaliśmy wypowiedzenia. Nie wiemy, co z przyszłością CD-Action. Póki będziemy mogli, póty dostarczać będziemy Wam wieści o grach i nasze opinie – zarówno tu, jak i w magazynie.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że wydawnictwo Bauer, które obecnie hest odpowiedzialne za czasopismo, będzie jeszcze desperacko szukać inwestora zdolnego wyłożyć pieniądze na dalszy rozwój CD-Action. Nie da się ukryć, że ostatnie lata, w których notujemy odejście od tradycyjnej prasy i czasopism to trudny czas także dla periodyków skupiających się wokół gier komputerowych. Zamiast pochylać się nad nimi często wolimy oglądać streamy na Twichu czy YouTube. Dobre gry natomiast często są dostępne w atrakcyjnych cenach, lub za darmo na Steam bądź w Epic Games Store.

No cóż – pozostaje trzymać kciuki za CD-Action i liczyć na to, że czasopismo zostanie jednak uratowane. W końcu to kawał naprawdę świetnej historii i setki godzin spędzonych przez wielu z nas nad fantastycznymi tekstami związanymi z najbardziej legendarnymi grami.

Źródło: CD-Action