windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Fani WhatsApp będą zawiedzeni. Nadchodzi znaczącą zmiana w aplikacji!

WhatsApp to jeden z najpopularniejszych komunikatów na świecie. Korzystają z niego miliony użytkowników, którzy cenią go za wysoki poziom bezpieczeństwa i brak uporczywych reklam. To jednak w najbliższym czasie może się zmienić. Facebook chce bowiem wprowadzić do WhatsAppa treści reklamowe. Co ciekawe, wiemy już w jaki sposób będą one dostarczane.

Facebook postara się o spersonalizowane treści reklam!

Jak się okazuje, programiści Facebooka chcą powiązać treści reklamowe wyświetlane nam w pozostałych aplikacjach serwisu właśnie z WhatsApp. Dzięki temu mamy otrzymywać spersonalizowane reklamy powiązane z naszymi zainteresowaniami i poszukiwanymi przez nas w sieci treściami. Cały mechanizm ma bazować na podanym przez nas numerze telefonu, dzięki któremu system reklam będzie rozpoznawał użytkownika korzystającego z aplikacji. Reklamy we WhatsApp zostały już zapowiedziane w ubiegłym roku. Póki co jednak nie wiadomo kiedy trafią ostatecznie do komunikatora. Pojawiają się głosy, że miałoby to nastąpić jeszcze w tym roku. W tej kwestii musimy jeszcze poczekać na oficjalne potwierdzenie ze strony społecznościowego giganta.

Pamiętam czasy w których WhatsApp nie należał jeszcze do Facebooka a jego twórcy nie mieli zamiaru wprowadzać w nim reklam. Te czasy jednak odeszły bezpowrotnie. Mam tylko nadzieję, że owe treści nie będą zbyt natarczywe – w przeciwnym razie wiele osób może zrezygnować ze wspomnianego komunikatora. A czy Wy utrzymujecie za jego pośrednictwem kontakt ze znajomymi i bliskimi?

Źródło: TechRadar