windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google GPS

Nowy kodeks drogowy w Niemczech wymusi reakcję koncernu Google!

Z aplikacji służących do nawigacji korzystamy bardzo chętnie. Szczególnie, gdy są to produkty całkowicie darmowe – jak na przykład Mapy Google. Jak się jednak okazuje, wkrótce fani takich rozwiązań będą musieli uważać podczas podróżowania przez Niemcy. U naszych zachodnich sąsiadów bowiem wchodzi jutro w życie znowelizowany kodeks drogowy, który zabrania korzystania z rozwiązań mogących wskazywać kierowcom położenie fotoradarów. Takie zmiany wymuszą reakcję m.in. koncernu z Mountain View.

Sprawdzasz położenie fotoradarów? Dostaniesz mandat!

Niemiecka policja będzie skrzętnie sprawdzała z jakich rozwiązań w kwestii nawigacji korzystają kierowcy. Jeśli dana aplikacja oferowała będzie wyświetlanie informacji o położeniu fotoradarów to jest wysoce prawdopodobne, że kierowca ukarany zostanie mandatem w wysokości 75 euro oraz punktami karnymi. Najprawdopodobniej więc na terenie Niemiec koncern Google, jak i inni dostawcy rozwiązań nawigacyjnych będą musieli usunąć ze swoich aplikacji funkcję ostrzegania przed fotoradarami. Na pewno w tym celu wydana zostanie stosowna aktualizacja. Na tą chwilę nie mamy informacji odnośnie tego, czy podobne regulacje prawne zostaną wprowadzone w innych europejskich krajach – w tym w Polsce. Być może jednak już wkrótce inne rządy będą chciały się wzorować na niemieckim prawie.

Dajcie znać w komentarzach z jakich rozwiązań nawigacyjnych Wy korzystacie na co dzień. Dla mnie pierwszym wyborem pozostają nadal Mapy Google, które w swoim segmencie są prawdziwym kombajnem oferującym dostęp do potężnej bazy informacji. Zapraszamy Was do dyskusji w komentarzach.

Źródło: brd24.pl