windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Google

Świetna nowość w Androidzie 11? Ta funkcja od Google będzie hitem!

Android jest intensywnie rozwijany przez koncern Google i praktycznie każdego roku Amerykanie wprowadzają do niego nowe funkcje, dzięki którym mamy do czynienia z coraz dojrzalszym systemem. Czasami są one na pierwszy rzut oka niepozorne, ale mogą uczynić korzystanie ze smartfona dużo wygodniejszym. Nie inaczej jest i tym razem. Android 11 zaoferuje hitową funkcję, która może przypaść do gustu wielu fanom systemu z Mountain View.

Android z udoskonalonymi gestami już wkrótce!

Smartfony z Androidem na pokładzie zyskają na funkcjonalności!

Najnowsza odsłona Androida przyniesie nowe opcje regulacji czułości gestów ekranowych. Dzięki nim nawigowanie w systemie może przenieść się na zupełnie nowy poziom. Do tej pory wielu fanów systemu od Google narzekało na problemy z responsywnością gestów ekranowych Androida. Nie zawsze działały one z taką precyzją, jakbyśmy tego oczekiwali. Zmieni się to wraz z aktualizacją do „jedenastki”. Czułość gestów będziemy mogli regulować dla każdej ze stron ekranu. Możliwe więc, że w końcu androidowe gęsty dorównają tym znanym z iOS. Nowość jest już testowana w ramach Developers Preview, czyli bety Androida 11. Dzięki temu Google chce maksymalnie dopracować jakość jej działania.

Sam nie mam przekonania do sterowania Androidem za pomocą gestów. Ale to chyba dlatego, że przywykłem do ekranowch przycisków nawigacyjnych. Być może świetna nowość, która trafi do Androida zmieni mój pogląd na tą kwestię. A jaką metodę sterowania systemem Wy preferujecie?

Źródło: Android Police