windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Microsoft Surface Windows 10

Wybrakowane Surface? Znamy przyczynę ograniczeń!

Urządzenia z rodziny Surface mają wyznaczać trendy na rynku sprzętu pracującego pod kontrolą Windowsa. Jak się jednak okazuje, cierpią one na pewne niedobory pod względem sprzętowym. Brakuje na ich pokładzie m.in. portu Thunderbolt czy możliwości wymiany pamięci RAM. Właśnie dowiedzieliśmy się dlaczego Microsoft zdecydował się na takie ograniczenia.

Bezpieczeństwo użytkowników jest najważniejsze?

W sieci pojawiły się informacje wskazujące na to, że obecność portu Thunderbolt czy możliwość ingerencji w pamięć operacyjną urządzeń może być niebezpieczna dla użytkowników. Przy czym chodzi tu nie o bezpieczeństwo fizyczne, ale o bezpieczeństwo naszych danych. Koncern z Redmond chce bowiem, żeby marka Surface dawała nam poczucie absolutnej pewności w tych kwestiach. Istnieją powiązania pomiędzy złączem Thunderbolt, a pamięcią operacyjną. Ów port ma do niej pełny dostęp bez pośrednictwa procesora czy warstwy systemowej. Mogłoby więc pojawić się ryzyko, że cyberprzestępcom udałoby się w dość łatwy sposób uzyskać dostęp do naszych prywatnych danych. A skutkiem takiego przejęcia może być kradzież pieniędzy z naszych kont bądź inne, podobne wyłudzenia.

Ograniczenia w imię bezpieczeństwa? Być może Microsoft w niedalekiej przyszłości wypracuje taki kompromis, by móc z nich zrezygnować. Na razie jednak musimy wykazać wyrozumiałość wobec działań pracowników koncernu z Redmond. W końcu chodzi o nasze prywatne dane.

Źródło: Twitter