windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Nowy sposób Facebooka na grupowe wideorozmowy już wkróce!

Panująca obecnie sytuacja zachęcą nas do tego, by więcej czasu spędzać w serwisach społecznościowych i w komunikatorach. Szczególną popularnością zaczynają się cieszyć grupowe rozmowy wideo i właśnie z myślą o nich programiści Facebooka przygotowali nową funkcję, czyli Pokoje. Co warto wiedzieć o tej nowości i czy może się ona okazać dla nas przydatna?

Pokoje umożliwią wygodne prowadzenie wideokonferencji!

Facebook dostrzegł w końcu, że warto byłoby przygotować alternatywę dla mocno zyskującego na popularności Zoom’a. Po zmianach w WhatsApp, umożliwiających prowadzenie grupowych rozmów wideo większej ilości osób, ciekawa nowość pojawi się na Facebooku i w Messengerze. Mowa o Pokojach. Będą to grupowe rozmowy wideo, w których maksymalnie weźmie udział nawet 50 osób. Co ciekawe, aby wziąć udział w takiej konferencji nie trzeba posiadać konta na Facebooku, ani nawet Messengera. Ważnym odntowania jest fakt, że osoba tworząca wideokonferencję ma pełen dostęp do ustawień prywatności. Może m.in. decydować kto będzie mógł dołączyć do rozmowy, lub też nawet wyrzucać osoby z Pokoju w jej trakcie.

Możliwość tworzenia wideokonferencji w ramach funkcji Pokoje zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom Facebooka oraz Messengera w ciągu kilku, bądź kilkunastu najbliższych dni. Takie nowości zazwyczaj wdrażane są stopniowo u kolejnych użytkowników. Podejrzewam jednak, że z nowych możliwości chętnie skorzysta wielu użytkowników serwisu.

Źródło: Facebook