windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

List polecony do eSkrzynki – kapitalna usługa dla naszego bezpieczeństwa!

W okresie pandemii nieodebrane przesyłki polecone mogą być dla nas prawdziwą zmorą. Placówki pocztowe pracują bowiem w dość nieregularnych godzinach, natomiast oczekiwanie w nich w dość długich kolejkach na odbiór naszych przesyłek może nie być bezpiecznym dla naszego zdrowia rozwiązaniem. Dlatego właśnie Poczta Polska wprowadza przydatną nowość, jaką jest list polecony do eSkrzynki.

Nowe rozwiązanie może okazać się niezwykle wygodne!

List polecony do eSkrzynki to wspólne dzieło Ministerstwa Cyfryzacji oraz Poczty Polskiej. W ramach tej usługi listy polecone będą skanowane i przekazywane na specjalną e-skrzynkę przypisaną do użytkownika po to, by nie musiał ich odbierać na poczcie. Pod względem terminów doręczeń usługa ma nie różnić się od „tradycyjnego” odpowiednika.

Aby aktywować usługę musimy posiadać Profil Zaufany lub e-dowód. Jest to warunek konieczny by Poczta Polska mogła zweryfikować naszą tożsamość. Co będzie działo się z papierowymi listami po ich zdigitalizowaniu? W przypadku gdy odczytamy ich elektroniczną wersję, zostaną do nas przesłane po około miesiącu. Jeśli natomiast ich nie odczytamy, to wrócą do adresata.

Wątpliwości może budzić to, że ktoś będzie skanował nasze prywatne listy i będzie miał wgląd w ich treść. Pozostaje mieć nadzieję na to, że Poczta Polska zadba odpowiednio o to, by pozostała ona poufna. Co ciekawe, nowość nie zostanie udostępniona na stałe. Poczta Polska deklaruje, że będzie można z niej korzystać do 30 września bieżącego roku.

Źródło: Ministerstwo CyfryzacjiPoczta Polska