windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki iOS

Taki będzie tryb ciemny w aplikacji Facebooka! Mamy zrzuty ekranu!

Facebook od dłuższego czasu przygotowuje nas na udostępnienie ciemnego motywu w aplikacjach klienckich serwisu. Jest to bardzo wyczekiwana nowość, gdyż podobnego rozwiązania doczekaliśmy się w Messengerze już dość dawno temu. Pomimo długiego wyczekiwania, do sieci właśnie trafiły ważne wieści związane właśnie z „dark mode” dla aplikacji Facebooka i muszę przyznać, że wyczekuję tej nowości coraz bardziej.

Tryb ciemny apki Facebooka może się podobać!

Zacznę od tego, że jestem ogromnym fanem wszelakich trybów ciemnych w aplikacjach – pozostało mi to chyba z czasów, w których korzystałem ze smartfonów Lumia. Na powyższych zrzutach widzimy, że „dark mode” Facebooka będzie opierał się na odcieniach szarości – podobnie jak systemowe rozwiązanie lansowane w przypadku Androida. To dobra wiadomość dla wszystkich fanów oprogramowania od Google. Nie do końca jednak zadowoleni mogą być użytkownicy iOS. Apple bowiem w tej kwestii stawia na „czystą” czerń. Niemniej jednak uważam, że Facebook w ciemnych barwach prezentuje się naprawdę ładnie i pewnie w takiej postaci będę korzystał z niego na co dzień. Na tą chwilę jeszcze nie wiadomo dokładnie kiedy nowość zagości na naszych smartfonach. Zapewne wdrażanie jej będzie długofalowym procesem. Takie przecieki jednak utwierdzają nas w tym, że owo wdrożenie już coraz bliżej.

A jaki jest Wasz stosunek do ciemnych motywów w aplikacjach? Korzystacie z nich na co dzień? A może uznajecie je za zbędne? Być może są wśród Was osoby, które korzystają z nich jedynie w godzinach wieczornych. Zapraszamy Was do dyskusji w komentarzach.

Źródło WABetaInfo